У Голосіївському районі чоловік вигнав дружину з дитиною з квартири після сварки. Про це повідомляє столична поліція.
Сьогодні, 6 серпня, до правоохоронців звернулася мешканка Голосіївського району разом зі своєю 16-річною донькою з проханням допомогти їм із тимчасовою оселею, поки вони не знайдуть житло.
45-річна жінка пояснила, що чоловік не пускає їх до квартири, навіть не віддає речі. Додатково киянка попросила поліцію допомогти тимчасово перебути у кризовій кімнаті.
«62-річний чоловік пояснив, що не хоче більше жити з жінкою та буде розлучатися із нею. Ми довго спілкувалися із ним, з’ясовували причини інциденту та у нашій присутності донька потерпілої зібрала речі з помешкання. Далі ми поїхали у кризову кімнату, де жінка з підлітком може тимчасово перебувати, поки не знайде собі житло», — каже правоохоронниця Ірина Василенко.
На кривдника мобільна група з реагування на факти домашнього насильства склала адміністративний протокол за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та пояснили, що його дії відносно офіційної дружини підпадають під ознаки вчинення психологічного та економічного насильства.
Наразі сім’я перебуває на обліку у Голосіївському управлінні поліції щодо недопущення подібних випадків у майбутньому, також про дану ситуацію повідомлено службу у справах дітей та сім’ї Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації.
Нагадаємо, що останніми роками Київ активно запроваджує заходи проти домашнього насильства. Торік у столиці відкрили дві кризові кімнати.
Першу на правому березі — у травні, а другу на лівому — у листопаді.
Аби вберегти від кривдників, адреси кімнат не розголошують.
Потрапити туди може кожна людина, викликавши поліцію, звернувшись особисто до Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, чи до соціальних служб, які підготують направлення. Можна зателефонувати також на «гарячу лінію» 15-00 зі стаціонарного телефону чи 272-15-00 — з мобільного. Отримати допомогу можете також, написавши на ел. адресу [email protected], або звернувшись у Центр на вул. Іллєнка, 20.
Також у столиці невдовзі запрацює Денний центр для постраждалих від домашнього насильства.
Читайте також — Марина Хонда презентувала книгу, присвячену проблемі домашнього та гендерно зумовленого насильства.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua