Тварини добре почувають себе в сніжну та морозну погоду
Здичавіле стадо великої рогатої худоби в зоні відчуження з’явилося після того, як померли господарі тварин — самопоселенці села Луб’янка, жителів якого примусово евакуювали після аварії на ЧАЕС у 1986 році.
«Вечірній Київ» минулої осені розповідав про життя домашніх корів, які залишилися на радіоактивно забрудненій території без людської опіки. Цього разу співробітники Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника опублікували на своїй сторінці у Facebook зимові фото здичавілого стада, що блукає околицями села Луб’янка.
Як зазначають науковці, у всіх тварин стан — добрий, а сніжну та морозну погоду вони переживають успішно.
Здичавіле стадо блукає околицями покинутого села Луб’янка
«Стадо дикої худоби докорінно відрізняється від звичайної сільської череди: воно структуроване, має цілісність, діє завжди злагоджено. Стадо найбільш ретельно охороняє свою молодь. Телята, своєю чергою, вибирають найбільш безпечне місце в стаді між дорослим бугаєм і корівками. На фоні снігу, грізного і величезного бугая вони виглядають особливо колоритно. Попри все, молодняк рогатої худоби добре адаптований до холоду», — розповіли у заповіднику.
Телята вибирають найбільш безпечне місце в стаді між бугаєм і корівками
Науковці зазначили, що не вперше фіксують здичавілих корів у зоні відчуження. Після аварії на ЧАЕС майже рік таке стадо блукало стежками навколо покинутого села Чистогалівка. Пізніше його перегнали до експериментального господарства в селі Нові Шепеличі.
Співробітники заповідника з 2017 року регулярно спостерігають за луб’янським стадом. «Цей неочікуваний випадок дав можливість, з одного боку, досліджувати процес здичавіння свійської тварини, а з іншого — їх вплив на локальні ділянки ландшафту річки Ілля», — розповіли науковці.
Раніше у Чорнобильському заповіднику розпочали облік коней Пржевальського.
Фото Сергія Жили
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua