Рішення набуде чинності, коли Федор Шандор прибуде до Будапешта та вручить вірчі грамоти Президентці Угорщини Каталін Новак.
«Відповідно до процедури, підписане рішення Президентка Угорщини Каталін Новак про згоду на призначення нового посла України було направлено до МЗС країни для контрасигнації міністром», — йдеться в повідомленні.
Варто зазначити, що прохання про агреман для Федора Шандора до Будапешта Київ надіслав ще кілька місяців тому, але угорська сторона схвалила його лише зараз.
До слова, сьогодні, у вівторок, 22 серпня, на Закарпатті перебуває Президентка Угорщини Каталіна Новак. Завтра вона вирушить до Києва для участі у саміті Кримської платформи.
Що відомо про Федора Шандора?
Йому 48 років, він український вікіпедист, педагог, туризмознавець, доктор філософських наук, кандидат соціологічних наук, професор, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи УжНУ. Депутат Закарпатської обласної ради.
З перших днів повномасштабного вторгнення Федір Шандор став на захист Української держави, вступивши добровольцем до лав ТрО.
Федір Шандор — один з понад 300 етнічних угорців у лавах ЗСУ. Фото: Українське Закарпаття
Почесний нагрудний знак «Золотий хрест», що входить до нагородної системи Головнокомандувача Збройних сил України, молодший сержант ЗСУ Федір Шандор отримав 8 серпня 2023 року.
Федір Шандор із «Золотим Хрестом» — нагородою від Головнокомандувача ЗСУ В.Залужного. Фото: Медіацентр
«Золотий Хрест» молодшого сержанта ЗСУ Федора Шандро. Фото: Медіацентр
Як пояснив у інтерв’ю виданню «Медіацентр» професор Федор Шандро, нагородою головнокомандувача його відзначили за те, що в жовтні — грудні минулого року на території Харківщини в складній бойовій ситуації, не бувши офіцером, узяв на себе керівництво значним військовим підрозділом.
Федір Федорович тоді став виконувати обов’язки командира першої роти 68-го окремого батальйону 101-ї бригади територіальної оборони Закарпаття.
Відомим «професором з окопу» пан Шандро став, коли у соцмережах взимку 2023 року поширили його фото з передової, де він вів онлайн лекції зі своїми студентами.
Коли колеги нині привітали професора Шандро з дипломатичною місією, він повідомив, що не хоче полишати й викладацьку діяльність.
«Ми воюємо за освічену націю. Залишуся в цій сфері, звичайно, й працюватиму над науковими та освітніми проєктами надалі. Просто тепер у пріоритеті для мене налагодження українсько-угорських відносин. І знаю, що можу докласти якісних зусиль у цьому напрямку та бути корисним для України на зовнішньополітичному полі. Виконуватиму наказ Верховного головнокомандувача й на цьому відрізку…», — розповів дипломат журналістам «Медіацентр».
Читайте також за темою:
«„Або ми. Або вони»: завтра у Києві покажуть стрічку про загиблого воїна Дениса Антіпова». Денис Антіпов був викладачем корейської мови у КНУ ім.Т.Г Шевченка, мав бронь, як викладач, але з 2014 року боронив Україну. Він загинув 11 травня 2022 року під селом Довгеньке на Харківщині.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua