Тиждень благодійної здачі крові: як це відбувається у Києві

Марічка ШАМОТА

Донорство – це не про роботу чи заробіток, донорство – це про допомогу. Згідно зі статистикою, лише 5% від тих, хто не має протипоказань щодо донорства (а це близько 60% населення планети), насправді стають донорами крові. Тож у столиці, замість одного дня, оголосили цілий тиждень благодійної здачі крові – «Тиждень донора».

– Враховуючи умови карантину, ми вирішили зробити не день, а тиждень донора. Для цього ми розмежували дні, аби уникнути скупчень людей. Тож цьогоріч 11-12 та 15-17 червня ми проводимо Дні донора, – розповів заступник директора Київського міського центру крові Андрій Корж.

На вебсайті Центру є онлайн реєстрація, тож можна максимально уникнути сторонніх контактів. Журналістки «Вечірнього Києва» перевірили, як працює нова система та взяли участь у всеукраїнському флешмобі до Міжнародного дня донорства крові, який відзначають 14 червня. 

– Здаю кров вже втретє. Цей процес «затягує», коли розумієш, що можеш комусь допомогти, – розповіла кореспондент «Вечірки» Марія Лисенко. – Спершу хвилюєшся, але коли бачиш, як відповідально люди ставляться до своєї роботи, як турбуються про кожного, то просто розслабляєшся й отримуєш задоволення.

Попри будній день, здавати кров прийшло чимало людей. Працівники радіють такій кількості охочих й навіть готові без перерв працювати, аби приймати більше донорів. Хоча й зізнаються: у зв’язку із пандемією, донорів за останні місяці було значно менше. 

– Зараз ситуація з кров’ю стабілізувалася. На початку карантину було різке зниження кількості донорів, переважно через складність доїзду та страх за своє здоров’я. Попри це, у період карантину ми працювали в штатному режимі, дотримуючись усіх необхідних протиепідемічних заходів. За цей час ми жодному не відмовили у зборі крові, – каже Андрій Корж.

Донором може стати будь-який дієздатний громадянин України від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження. Але помилково вважати, що лише рідкісна група крові є важливою. Ба більше: чим популярніша група крові, тим більше її потрібно, адже її потребують більше людей. 

– Якщо зранку потрібна третя позитивна, то вночі може знадобитися перша негативна. На сьогодні всі групи крові потрібні, важливо, щоб доза крові була якісною, – пояснює заступник директора Київського міського центру крові. 

Здати кров можна за адресами:

  • КНП «Київський міський центр крові» по вул. М. Берлинського, 12. Години роботи – з 08:00 до 16:00.
  • Структурний підрозділ № 1 по вул. Пимоненка, 8. Години роботи – з 08:00 до 16:00.
  • Структурний підрозділ № 2 по вул. Петра Запорожця, 26. Години роботи – з 08:00 до 14:00.

Зареєструватися можна за посиланням.

Фото, відео Марії ЛИСЕНКО «Вечірній Київ»

Нагадаємо, як правильно здавати кров під час карантину.

Дивіться красиві відео та цікаві репортажі на нашому каналі в Youtube!

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *