Коли в Україні можна буде спостерігати за Супермісяцем, драконідами і леонідами, а також за іншими видовищними астрономічними явищами повідомили у Головній астрономічній обсерваторії НАН України.

-У 2019 році було багато цікавих астрономічних явищ, але вони вже в минулому. Попереду рік новий. На поданому тут плакаті наведено інформацію про астрономічні явища, які можна спостерігати в Україні у 2020 році, — написав вчений-астроном, популяризатор астрономії, завідувач лабораторії методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки (астрономічної) Науково-навчального центру Головної астрономічної обсерваторії НАН України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Крячко.

Так, у 2020 році в українців буде нагода 4 рази спостерігати за Супермісяцем. Це астрономічне явище, яке відбувається при збігу повного місяця або молодика з перигеєм — моментом найбільшого зближення Місяця і Землі. Завдяки цьому явищу із Землі можна бачити більший розмір місячного диска, ніж завжди.

До слова, дізнатися про цікаві небесні явища (і не тільки для науковців, а й тих, хто астрономію у школі прогулював) можна у науково-популярному журналі «Наше небо».  Наприклад, про сріблясті хмари і те, коли за ними найкраще спостерігати.

Титульне фото ukr.media

 

Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook. 

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ КОММЕНТАРИЙ

Please enter your comment!
Please enter your name here