Родини полонених бійців і зниклих безвісти провели акцію солідарності в Києві.

“`html Рідні військовополонених та зниклих безвісти вийшли на акцію підтримки у Києві

На мітинг біля будівлі парламенту зібралися, зокрема, родичі та близькі військової частини 3057 Національної гвардії України

Сьогодні, 24 лютого, у столиці відбулась демонстрація на підтримку військовополонених та зниклих безвісти українців. Люди з національними стягами та фотографіями своїх рідних зібралися поблизу Верховної Ради. Про це інформує «Главком» з посиланням на Суспільне.

На мітинг прибули, у тому числі, родичі та близькі військової частини 3057 Національної гвардії України. Вони з’явилися, аби акцентувати увагу на вже 48 місяцях ув’язнення або невідомості.

Акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 24 лютого 2026 року Акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 24 лютого 2026 року фото: Анна Самара/Суспільне

Наталя прийшла висловити підтримку своєму синові, який був серед захисників Азовсталі: «Він у Мордовії. Хлопець вийшов 5 лютого, він з ним був в одній камері. Каже: «Тримаємося. Ми, як родина, підтримуємо один одного». Тримаються та чекають».

Акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 24 лютого 2026 року Акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 24 лютого 2026 року фото: Анна Самара/Суспільне

Інша учасниця демонстрації Наталія зазначила, що два з половиною роки не отримувала жодної інформації про свого сина.

«Син вважався безвісти зниклим, доки не вийшов звільнений, подзвонив мені і повідомив, де перебуває його син. І його місцезнаходження не підтверджене, ані стороною агресора, ані МКЧХ. Я просто знаю, де він», – говорить Наталія.

За даними на лютий 2025 року в Україні до Реєстру зниклих безвісти за особливих обставин офіційно занесено 62 948 осіб, їх шукають.

Нагадаємо, очільник Офісу президента Кирило Буданов висловлює надію, що на цьому тижні відбудеться обмін військовополоненими. Про це він повідомив журналістам у рамках міжнародної конференції з питань правосуддя Justice Conference. Буданов не розголосив подробиці майбутнього обміну. Разом з тим, він відзначив, що мова йде про «значну кількість» – більшу, ніж минулого разу.

Як повідомлялося,  5 лютого з російської неволі вдалося звільнити 157 українців. Це бійці Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, а також цивільні. Більшість перебували в полоні ще з 2022 року.

До речі, під час обміну полоненими 5 лютого з ув’язнення вийшло повернути захисника Маріуполя Сергія Михайленка, над яким здійснили незаконне судилище і утримували у колонії в Сибіру. Зараз 27-річний оборонець готується до хірургічного втручання.

“`

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *