Проєкт рішення Київської міської ради підготовлено з метою збереження здоров’я і життя пасажирів Київського метрополітену та співробітників, гарантування права пасажирів Київського метрополітену на домедичну допомогу.
Запропонований проєкт рішення доповнює Правила користування Київським метрополітеном трьома пунктами: по-перше, закріплює право пасажира отримати домедичну допомогу від чергового персоналу станції метрополітену, по-друге, закріплює службовий обов’язок персоналу Київського метрополітену володіти практичними навичками надання домедичної допомоги і, по-третє, надавати домедичну допомогу пасажирам.
Навчання персоналу КП «Київський метрополітен» навичкам надання домедичної допомоги відбуватиметься за рахунок власних коштів підприємства.
Додатково, у рамках повернення залишків невикористаних бюджетних коштів, підприємство має можливість використати 950 000 грн, закладених у проєктах Громадського бюджету-2020 «Реаніметро» на тренінги з домедичної допомоги для працівників метрополітену.
Рішення набирає чинності з 1 липня 2021 року, що своєю чергою надасть можливість організувати навчання з домедичної допомоги для персоналу КП «Київський метрополітен», до введення в дію пропонованих доповнень.
Довідка. Київський метрополітен у 2017 році перевіз 498 мільйонів 400 тисяч пасажирів, у 2018 році — 496 мільйонів пасажирів, у 2019 році — 495 мільйонів 300 тисяч пасажирів, у 2020-му — 279 мільйонів 484 тисяч пасажирів.
Колектив цього комунального підприємства налічує близько 8 000 співробітників. Київський метрополітен має 52 станції, в тому числі 46 підземних, та з підземні вузли пересадки в центрі міста.
Підземне розташування станцій об’єктивно збільшує час, за який бригади екстреної або швидкої медичної допомоги можуть прибути на платформу станцій.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua