У Києві 8 вересня попрощалися з рятувальником Русланом Кошовим, який загинув у перший день повномасштабного вторгнення рф в Україну на аеродромі Гостомеля. Провести Руслана в останню дорогу прийшли рідні, друзі, колеги та інші небайдужі.
«Загибель Руслана стала першою в системі ДСНС. І, на жаль, ворог продовжує вбивати наших співробітників. На сьогодні вже 80 співробітників ДСНС вбиті ворогом. І всім їм слава за те, що вони віддали своє життя заради нашого майбутнього, за можливість нам жити у нашій країні», — сказав у прощальній промові в.о. голови ДСНС, генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Демчук.
Він додав, що смерть Руслана Кошового — це горе не лише для родини, а й для всього багатотисячного колективу ДСНС. Володимир Демчук запевнив родину, що він та його колеги надалі підтримуватимуть родину загиблого рятувальника.
Прощання з Русланом Кошовим
«Руслана Володимировича я знаю з 2005 року, коли він працював ще у 19-й державній пожежній частині. З 2007 року у нас склалися дуже тісні робочі стосунки, які згодом переросли у товариські. Я знаю Руслана, як дуже порядну людину, яка готова була прийти на допомогу. Він мав авторитет серед колег, бо і сам їх поважав», — сказав директор аеродромного комплексу ДП «Антонов» Олександр Півень.
Начальник спеціалізованого державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у м. Києві Ігор Люленко зазначив, що Руслан був щирою та життєрадісною людиною, з гарним почуттям гумору.
«Дуже жаль. На душі сум. Родині співчуття. Справді такі українці, як Руслан, наближають нашу перемогу», — додав він.
Мати загиблого Руслана плаче біля труни свого сина
Колеги прощаються з Русланом Кошовим
Прощання з Русланом Кошовим
Прощання з Русланом Кошовим
Прощання з Русланом Кошовим
Прощання з Русланом Кошовим
Дружина та донька загиблого Руслана
Прощання з Русланом Кошовим
Прощання з Русланом Кошовим
Прощання з Русланом Кошовим
Кошовий Руслан Володимирович народився 13 лютого 1982 року в місті Шпола на Черкащині.
Закінчив Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України. Отримав своє перше звання — лейтенант внутрішньої служби.
Далі його направили для проходження служби до Головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій в Україні у місті Києві. Службову діяльність там розпочав у червні 2004 року на посаді начальника караулу 19-ї державної пожежної частини по обороні Київського заводу «Авіант» (нині — ДП «Антонов»).
У березні 2008 року Руслана Кошового призначили на посаду заступника начальника 20-ї державної пожежної частини з охорони авіаційного, науково-технічного комплексу імені Антонова у місті Гостомель.
У 2014 році очолив цей підрозділ, у якому проходив службу до останнього дня. Мав звання підполковник служби цивільного захисту.
24 лютого 2022 року у першій години військового вторгнення рф у Київську область Руслан прибув до підрозділу для забезпечення виконання поставлених завдань з охорони об’єкта. У цей день російські окупанти здійснили спробу захоплення аеропорту «Антоном» в Гостомелі.
Руслан, намагаючись врятувати свій особовий склад та пожежну техніку, потрапив під ворожий обстріл, внаслідок чого отримав надскладні поранення, несумісні з життям.
Прощання з Русланом Кошовим у Києві
У Руслана залишилися батьки, брат, дружина і донька.
Указом президента України за особисту мужність, самовіддані дії, виявлені у захисті держави, суверенітету та територіальної цілісності України Руслана Кошового посмертно нагородили орденом «За мужність» III ступеня.
Руслана Кошового посмертно нагородили орденом «За мужність» III ступеня
Наказом ДСНС України йому надали спеціальне звання «Полковник служби цивільного захисту».
Також іменем Руслана Кошового назвали моторний човен ДСНС, за допомогою якого колеги продовжують його справу.
Фото та відео авторки
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua