Нові українські фільми, які варто подивитися

Лишайся онлайн

«Довга доба»

Документальний фільм Алана Бадоєва «Довга доба», що вийшов в український кінопрокат 10 лютого, оповідає про перші дні повномасштабного вторгнення в Україну. Фільм побудований хронологічно на основі реальних історій українців.

Стрічка фрагментарно знайомить нас з особистими змонтованими відео- свідченнями українців.

Довга доба постер

Спершу фільм показує життя українців напередодні російської агресії, згодом – останній мирний день, на зміну якому приходить 24 лютого – перший день війни, що змінив життя мільйонів.

Війна, розв’язана росією проти України, є найбільш задокументованою, тому кожна сцена фільму є справжніми кадрами, знятими жертвами російської агресії. Мета документального фільму – показати і нагадати світові справжню розповідь про перші дні війни, що розв’язала росія проти України.

«Сьогодні шлях українців по всьому світу один. Ми поділяємо моменти щастя, горя, а найголовніше – єдності. На війні, у добрих справах і в спільних спогадах. У ці важкі часи нам усім потрібне натхнення. Цей фільм – про хоробрих людей та їхні особисті історії, водночас він про кожного з нас. І я з радістю запрошую кожного з вас до перегляду. Ми не просто зануримося у спогади перших місяців повномасштабного вторгнення, а закарбуємо їх у нашій пам’яті заради спільного майбутнього українців, сповненого перемог», – висловився Алан Бадоєв.

Стрічка Алана Бадоєва доступна до перегляду вже 24 лютого 2024 року.

«Лишайся онлайн»

Український дебютний фільм «Лишайся онлайн» Єви Стрельнікової пов’язаний із попереднім фільмом однією тематикою. Стрічка демонструє український опір російській агресії. Фільм знято за допомогою скрінкастингу, його дія демонструється через монітори комп’ютерів персонажів.

Дії фільму розгортаються в перші дні війни, у Києві. Головна героїня – Катя живе між кухнею і ванною кімнатою, залежно від повітряної небезпеки. Її брат служить у ТРО десь під Бучею, а коханий Каті перебуває в не меншій небезпеці. Одного разу до рук Каті випадково потрапляє чужий ноутбук, на який необхідно встановити деякі програми відстеження для підрозділу брата. Раптово вона отримує відеодзвінок від хлопчика, який намагається знайти свого батька, попереднього власника пристрою. Катя вирішує допомогти розшукати чоловіка. З цього кульмінаційного моменту фільм переростає в серйозний, жорсткий трилер.

Важливою фішкою цього фільму є повне занурення глядачів в атмосферу воєнних реалій, а також те, що він зачіпає тему геноциду в Бучі.

Сценарій до трилера був написаний самою режисеркою – Євою Стрельниковою та Антоном Скрипцею. Головні ролі зіграли: Єлизавета Зайцева, Олександр Рудинський, Катерина Кістень та Олеся Жураковська.

Минулого року фільм дебютував на Монреальському кінофестивалі Fantasia Film Festival, а нещодавно він роздобув американського дистриб’ютора – компанію Dark Star Pictures для розповсюдження в Північній Америці за угодою, укладеною XYZ Films.

Реліз у США заплановано на кінець другого кварталу 2024 року.

В українському прокаті фільм вийде 28 березня.

«Уроки толерантності»

Нещодавно, 14 лютого, на екрани вийшла нова стрічка Аркадія Непиталюка «Уроки толерантності», комедія, що відображає ставлення українців до ЛГБТК(ІА+) спільнот.

Уроки толерантності

Сюжет фільму зосереджується на сім’ї Найдюків, що складається з чотирьох осіб: учительки Наді (мами), її безробітного чоловіка Зеника, а також їхніх дітей Дениса і Діани. Проблема відсутності грошей у сім’ї змушує героїв узяти участь у програмі «Уроки толерантності», за що передбачаються різні державні субсидії. Програма полягає в тому, що Найдюкам необхідно прийняти у свою сім’ю представника ЛГБТК(ІА+) суспільства – активіста Василя. Перед  родиною  стоїть непросте завдання –  за три тижні вони мають об’єднатися в боротьбі зі своїми упередженнями і стереотипами.

Фільм створений за мотивами п’єси Ігоря Білиця «Гей-парад», вистава за якою йде уже кілька років на сцені київського «Дикого театру». Аркадій Непиталюк у співавторстві з Людою Тимошенко та Олексою Гладушевським перенесли події картини з київської «хрущовки» у провінційну «сталінку» та змінили фінал, відзнявши матеріал за досить короткий термін – 9 днів.

Головні ролі зіграли: Олена Узлюк, Олександр Ярема, Олександр Піскунов, Кароліна Мруга та Акмал Гурєзов.

У комедії багато нецензурної лексики та досить велика кількість нетолерантних висловлювань, що межують з нормами моралі. Проте  в цьому і полягає фішка картини. Саме через такі образи   глядач емоційно зближується з героями, починаючи їм співчувати.

Довкола стрічки вже зібралося немало відгуків: як позитивних, так і негативних. Її критикують за недоречну демонстрацію ЛГБТК(ІА+) спільноти під час війни.

Та всупереч усім негативним реакціям і коментарям, фільм не про сексуальну орієнтацію. Комедія націлена на показ спростування  стереотипів в українському суспільстві.

«Смак свободи»

7 березня в кінотеатрах вийде українська драматична комедія «Смак свободи» від режисера Олександра Березаня, що розповість історію про дві жіночі долі з різницею у 100 років та однаковими прагненнями і мріями – зробити щось нове та потрібне, створювати, а не споживати, показати різноманіття та універсальність української кухні, зробити людей щасливішими.

За сюжетом, молода дівчина-кухар Варя працює в придорожньому кафе. Дівчина неймовірно закохана у свою справу, їй подобається сам процес готування. Саме через любов до високої кухні  вона втрачає свою роботу, оскільки простому кафе не цікаві вишукані страви. Не втрачаючи надію, дівчина вирушає на захід країни, щоб знайти своє покликання. Раптово Варі потрапляє до рук забута кулінарна книжка  відомої свого часу шеф-кухарки  Ольги Франко. Несподівана знахідка змінює життя дівчини.

Головні ролі у фільмі виконали: Ірина Кудашова, Ірма Вітовська, Костянтин Темляк, Томаш Собчак, Тетяна Малкова та Римма Зюбіна. Сценарій до фільму написала Олена Моренцова-Шулик.

Більше новин, фото та відео у Телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в Телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в Телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *