У поліції Києва повідомили, що відстежували розвиток та поведінку учасників нового молодіжного руху, який популярний у рф і став поширився у столиці України.
Його учасники організовували бійку з опонентами. Така «акція» планувалась у столиці днями.
У понеділок, 27 лютого, на Печерську завдяки вчасному реагуванню ювенальних поліцейських, а також роботі столичного главку, оперативників та дільничних конфлікт вдалося попередити.
Учасників доставили до відділу поліції для встановлення осіб та з‘ясування обставин.
Провокування масових бійок серед молоді й підлітків — це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.
Учора одне і з зіткнень не відбулось біля ТРЦ «Гулівер» завдяки вчасному реагуванню правоохоронців Києва.
Як пише видання «Українська правда», удеяких містах України пройшли вуличні акції за участі підлітків і молоді. У соціальних мережах пишуть, що в Україні з’явилися представники заснованого у росії руху «ПВК «Редан», членів якої наразі масово затримують й у рф
Так, у Харкові правоохоронці встановили 245 учасників масового заходу, назвавши його «флешмобом», який запустила рф.
Інформація про новий рух почала активно розповсюджуватись у медіа та соцмережах після масового затримання підлітків у ТРЦ великих міст росії.
«Молоді люди також називають себе «павуками», зображення яких з цифрою 4 носять на одязі. Підлітки вважають себе «неформалами», і стверджують, що не мають жодного стосунку до військових формувань, а «ПВК» (за аналогією з сумнозвісним «ПВК «Вагнер» Пригожина) назвалися «по приколу»», — пише «УП»
Нині цю субкультуру пов’язують з японським аніме-серіалом «Hunter x Hunter», у якому є бандитське угрупування під назвою «Геней Рьодан», символом якого був павук і цифра 4.Також «редани» можуть носити картаті штани, надають перевагу чорному одягу.
Скільки є так званих «реданів» в Україні — невідомо. Збираються вони за допомогою соціальних мереж, де закликають «мститися за кожного неформала».
Зібрання підлітків, подекуди навіть із сутичками, вже помітили у Черкасах, Харкові, Львові, Івано-Франківську тощо.
Правоохоронці Києва вкотре закликають батьків спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх поведінку, коло спілкування і способи проведення дозвілля.
«Трощив техніку, а потім — стрибнув»: мама хлопчика, який став жертвою «Синього кита», розповіла про трагедію. Правоохоронці застерігають батьків щодо суїцидальних ігор, які у інтернеті поширюються у дитячому середовищі.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua