Запит «Вечірнього Києва» стосувався ремонту опор на мосту Метро через Русанівську протоку та ремонту дороги біля Жулянського шляхопроводу.
СТАН ОПОР МОСТУ ВИКЛИКАВ ЗАНЕПОКОЄННЯ ЩЕ У 2020 РОЦІ
За інформацією, наданою КП «Київавтошляхміст», дві опори (№2 та №5) мосту Метро через Русанівську протоку знаходяться в неробочому стані. У 2023 році запланували відновити їх нормальний стан, адже вони тримають два прогони мосту.
Дорожники пояснили, що ще у жовтні 2020 року на опорах №2 та №5 (стоїть у річищі) виявили зміщення верхнього балансира опорної частини під середньою балкою прогонової будови. Він суттєво зсунувся в бік сусідніх опор (№3 та №6 відповідно) і, як наслідок, прогонова будова обпирається на три катки з чотирьох.
Цей дефект надалі може призвести до некерованого сходження балки прогонової будови з опорних частин. Тому у 2021 році розробили проєктно-кошторисну документацію щоби провести протиаварійні заходи.
Міст Метро. Ілюстративне фото «Вечірній Київ»
Проєктом передбачено під час ремонту не перекривати рух транспорту та пішоходів по мосту, окрім часу, що знадобиться на підіймання та опускання прогонової будови.
Щоби провести роботи на опорах, створять тимчасовий під’їзд та встановлять риштування біля опори №2. А біля опори №5 влаштують підвісні риштування.
Всі подальші роботи кияни зможуть побачити наживо, проїжджаючи на метро.
Серед них особливо видовищними можуть бути: встановлення системи шпальних клітин; монтаж стоякових конструкцій з домкратами; підйом балок прогонової будови з допомогою гідравлічних домкратів, вантажністю 200 тонн та встановлення на шпальні клітини; ремонт опорних вузлів та заміна опорних частин на нові сучасні; опускання прогонової будови на нові опорні частини.
Роботи на опорі №5 виконуватимуться за допомогою понтону та катеру.
«На даний час ще триває процедура відкритих торгів на виконання протиаварійних заходів, за результатами якої буде визначено переможця — підрядника. Всі відновлювальні роботи планується виконати до кінця поточного року», — підкреслили у Департаменті транспортної інфраструктури.
ДОРОГА ДО ЖУЛЯНСЬКОГО ШЛЯХОПРОВОДУ НЕ МАЄ ОСВІТЛЕННЯ, ПРОТЕ МАЄ ГЛИБОКІ ЯМИ
Ділянка Кільцевої дороги від Жулянського шляхопроводу до повороту у місто Вишневе у 2020 році була передана на баланс столиці.
Магістраль перебуває у незадовільному стані. На ній велика кількість вибоїн, колійність, відсутнє освітлення та дощова каналізація. Проте тут дуже щільний автомобільний трафік.
«У попередні роки було відремонтовано Кільцеву дорогу від проспекту Берестейського до повороту на місто Вишневе, вулиці Заболотного і проспект Академіка Палладіна, які теж є частиною Кільцевої дороги, й наразі Київавтодор закінчує капітальний ремонт ділянки Кільцевої дороги від Одеської площі до вулиці Територіальної оборони. Щоби послідовно виконати ремонти на всіх ділянках, створити безпечні умови для руху транспорту і пішоходів, ухвалено рішення щодо виконання ремонту на ділянці Кільцевої дороги від Жулянського шляхопроводу до повороту на Вишневе», — зазначили у Департаменті транспортної інфраструктури.
«Вечірній Київ» повідомляв, що на Столичному шосе у вихідні проведуть ремонт дорожнього покриття.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua