Молотком по руці: відомі кияни розбили символічний льодовий кулак проти насильства

Олена ПЕТРИШИН

В рамках щорічної міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», яка стартувала 25 листопада,  у столиці провели тематичний перфоманс. Під час заходу у парку Котляревського на Лук’янівці міська влада, поліція, музиканти та перехожі розвалили молотками льодову скульптуру у формі кулака. У такий спосіб хочуть донести: побороти насильство можемо лише спільними зусиллями.

«Ця скульптура символізує той чоловічий кулак – або взагалі кулак сили – в якому є квітка, яка в’яне, бо на неї тиснуть. Загалом перфоманс «Знищимо насильство» уособлює нашу головну ідею боротьби з жорстокістю»,  — розповіла під час заходу заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Вона наголосила, що лише за останній рік у Києві зафіксували близько 20 тисяч звернень через домашнє насильство. Але підкреслює, що статистика умовна – оскільки по допомогу через страх та безнадію досі звертаються не усі кияни.

«Та попри все, сьогодні вже більш сміливо говорять про факти насильства. Мені б дуже хотілось, щоб ані діти, ані жінки чи чоловіки не боялись говорити про те, що відбувається в їхніх сім’ях. Щоб телефонували на гарячі лінії та рятувались від насильників», — зазначила Марина Хонда.

З її слів, за останній рік Київ зробив суттєвий крок у напрямку боротьби з насильством. Зокрема, у місті запрацювали дві кризові кімнати, які надають терміновий притулок жертвам насильства.

«До створення таких кімнат мене спонукала історія жінки, яка звернулась у Центр гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. І розповіла, що її ґвалтував  чоловік на очах в дітей. Але ми не мали, куди її прихистити, бо для проживання в міському притулку потрібно було оформлювати документи. Тоді з’явилась ідея створити першу кризову кімнату, — розповіла Марина Хонда. — За останній рік ми також переформатували міський притулок, і тепер там можуть проживати жінки до шести місяців. Нині також розробляємо нову програму протидії домашньому насильству, яка допоможе зробити наше місто вільним від жорстокості».

Під час заходу заступниця голови КМДА вручила подяки міського голови соціальним працівникам, які працюють у галузі протидії насильству.

«Нам надзвичайно приємно, що нашу працю оцінили. Бо психологи Центру справді працюють 24/7. І щиро переймаються кожною історією, з якою до нас звертаються постраждалі. Сьогодні робимо усе, аби люди, які потерпають від жорстокості, не почували себе самотніми. І знали, що їм є, куди звернутись. Тому не терпіть! Давайте разом розривати це коло жорсткості та рятувати життя», — зазначила директорка Київського міського Центру ґендерної рівності, запобігання та протидії насильству Тетяна Зотова.

У тематичному перфомансі  взяв участь також фронтмен гурту «СКАЙ» Олег Собчук.

«Мені, як музиканту, як громадянину, практичному психологу та як соціальному педагогу за освітою дуже важливо, що сьогодні у Києві підтримують правильні цінності та протидіють домашньому насильству. Якщо ж цьому не протистояти і замовчувати, то система сама собою не зламається. Треба боротися!» —  закликає Олег Собчук.

Під час акції усі присутні мали можливість одягнути захисні окуляри та молотком розбити частину льодового «кулака». Окрім міської влади, музикантів та поліції, брилу розбивали перехожі та журналісти.

Кампанія «16 днів проти насильства» триватиме  до 10 грудня. Найближчими днями в місті заплановані різноманітні заходи, які привертатимуть увагу до проблеми насильства. Зокрема, сьогодні на Михайлівській площі відкрили виставку «Річ у тім…», на якій показують речі тих, хто страждав від кривдників.

Нагадаємо, що першу кризову кімнату у столиці відкрили цього року у травні. Друга така кімната запрацювала у Києві минулого тижня. Раніше «Вечірній Київ» публікував репортаж про те, як працюють кризові кімнати та яку допомогу там надають постраждалим.

 Якщо ви, або ваші близькі потерпіли від насильства, звертайтесь по допомогу на цілодобову Службу «Телефон довіри» (044 272-15-00 – з мобільного та 15-00 зі стаціонарного), яка надає психологічну підтримку для постраждалих від домашнього насильства. Отримати допомогу можете також, написавши на ел. адресу [email protected], або звернувшись у Центр на вул. Іллєнка, 20.

Фото Олексія Самсонова

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *