Блаженніший Епіфаній звернувся до українців, провівши аналогії між сьогоденням та подіями, описаними в Євангелії.
Він заявив, що зараз всі ми є не лише свідками, але й учасниками важливого для Церкви та для нашого народу. В болях та стражданні народжується нова Україна, оновлюється і Помісна Церква, яку чужинці так довго тримали у ярмі рабства, що для багатьох здається неможливим уявити, як можна відкинути й «третій рим», і його кесарів та первосвященників.
Він наголосив, що ці події накладають відповідальність і на нас самих.
Митрополит Київський і Всієї Руси нагадує, що апостол Павло дає нам настанову: «Нікому не відплачуйте злом за зло, але дбайте про добро перед усіма людьми. Якщо можливо і залежить від вас, перебувайте в мирі з усіма людьми. Не мститься за себе, улюблені, а дайте місце гніву Божому. Бо написано: „Мені відомщення, Я віддам“, — говорить Господь. … Не бувай переможений злом, а перемагай зло добром» (Рим. 12: 17-19, 21).
Блаженніший Епіфаній закликав всіх вірних та всіх, хто бажає добра Українській Церкві, зберігати зваженість, бути мудрими, не вдаватися до злих дій навіть заради доброї мети. Вороги України хотіли б розпалити серед нашого народу релігійне протистояння — ми ж прагнемо досягти порозуміння та єдності церковної.
«Ми терпеливо працюємо задля мирного оновлення української Лаври. Супротивники дуже хотіли б подати події навколо Лаври як міжконфесійну боротьбу, видати себе за мучеників. Але ми робимо все, від нас залежне, щоби їхні плани не здійснилися», — заявив Епіфаній.
Він пояснив, що ПЦУ хоче звільнити Лавру не від монахів чи студентів навчального закладу, а від омани «руського міра» та «від служіння чужоземному кесарю, якого дотеперішні лаврські очільники бояться і шанують більше, ніж Бога».
Він закликав всіх, хто справді любить і шанує Лавру — звільнитися від кайданів «руского міра» та єднатися і будувати єдину Помісну Церкву, як це визначене канонічним порядком і засвідчено в Томосі про автокефалію.
«Осуджуючи „рускій мір“ не слід зневажати святість самої Лаври — це наша духовна святиня, до якої слід ставитися з повагою. Відкидаючи фанатизм прихильників „руского міра“ не слід вдаватися до зневаги над самою вірою. Танці в час посту під стінами Лаври чи інші подібні дії лише сприяють ворогам — не слід допускати такого.», — звернувся до громадськості митрополит.
Він також нагадав про те, що ПЦУ співслужить отець Авраамій, який відгукнувся на заклик до єдності і якому доручено, як постриженику обителі Печерської, керувати її оновленням та бути на чолі братії української Лаври.
«Ми віримо, що з Божою допомогою братія нашої Печерської обителі збільшиться, а держава надасть умови для їхньої молитви та чернечого життя в стінах Лаври. Скоро ми оголосимо про те, коли та де у наступні тижні відбуватимуться служіння в Лаврі, тож прошу слідкувати за повідомленнями», — пояснив Блаженніший.
Читайте також — «Українські прапори, плакати та заява про „штурм“: протест біля Києво-Печерської Лаври посилився».
Зранку 30 березня священнослужителі УПЦ провели у лаврі службу. Майже одразу після цього до Києво-Печерської лаври прибули представники Мінкульту, які мали розпочати процес передачі майна святині державі. Втім, зробити не вдалося — двері до храму були зачинені.
Представники Монастиря від Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, які входять до складу Комісії, не змогли пояснити, у кого знаходяться ключі. Водночас віряни почали блокувати вхід до будівлі, а згодом — зібралися на молитовний протест.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua