Міфи та реалії щодо спорудження військового меморіального кладовища

Національне військове меморіальне кладовище: факти проти фейків.

Мінветеранів пояснило, чому не варто хвилюватися щодо нового будівництва в Гатному

Перші поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі вже плануються наприкінці літа – початку осені цього року. Однак Мінветеранів та державна установа «Національне військове меморіальне кладовище» (НМВК), що є замовником будівництва, зіштовхнулися зі спротивом територіальної громади. Тому вони зібрали найпоширеніші запитання під час спілкування з місцевими жителями і публічно розповіли, чому це будівництво не зашкодить громаді.

Про це йдеться на сайті Міністерства у справах ветеранів України.

Ходять чутки, що будівництво кладовища — це лише прикриття, насправді там будуватимуть готельно-ресторанний комплекс. Реалії ж такі: справді, готельно-ресторанний комплекс там дійсно буде, але не для розваг, відпочинку чи інших розважальних заходів. А для організації поминальних обідів та тимчасового проживання лише родин загиблих захисників і захисниць, які поховані на території НВМК, з обмеженою кількістю днів перебування, пояснюють в Мінветеранів.

Люди бояться, що спорудження НВМК призведе начебто до екологічної катастрофи. Однак відомство запевняє, що концепцією будівництва, проєктною документацією НВМК передбачено максимальне збереження існуючого рельєфу, ґрунтового покриву, наявних зелених насаджень і екосистеми в цілому. 90 відсотків лісу залишаться недоторканими. Загалом меморіальний комплекс в Гатному не завадить ані громаді, ані перелітним птахам, ані тваринам, комахам тощо.

Ще одне запитання, яке турбує громаду: чи вирубають весь ліс? Міністерство пояснює, що земельна ділянка комплексу складає понад 265 гектарів. Наразі площа зони видалення зелених насаджень складає менше 10%. Дерева зрізуватимуть вибірково, як під час підготовчих та будівельних робіт, так і у разі необхідності, для поховань під час експлуатації. Сьогодні дійсно вирубують дерева, кущі, чагарники відповідно до всієї дозвільної документації, але це необхідно для прокладання інженерних мереж та дороги.

У місцевих мешканців є побоювання, що вода зникне зі свердловин, або ж вона  буде забруднена.

«Ми провели інженерно-геологічну експертизу і відповідно до науково-технічного звіту на непідтоплених та потенційно-підтоплених ділянках гранична глибина залягання ґрунтових вод від поверхні землі є не менше двох метрів. Це відповідає гігієнічним вимогам облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах. Проте у разі необхідності додатково будуть здійснені заходи щодо пониження та відведення ґрунтових вод», – пояснюють в Мінветеранів.

Люди також хочуть знати, чи дим від крематорію не забруднить довкілля.

Відомство пояснює, що планується побудувати крематорій сучасного європейського рівня, з технологічним багаторівневим ступенем очищення викидів. У ЄС такі крематорії можуть розміщуватися на відстані 30 м від місць проживання людей. В Україні ці норми становлять 300 м до житлових зон. Що стосується НМВК, то крематорій зведуть майже за кілометр. Те саме стосується розміщення колумбарних стін. При нормі у 50 м, на НВМК вони будуть розташовані на відстані від 500 м і більше від житлових забудов.

Читайте також: НАЦІОНАЛЬНЕ ВІЙСЬКОВЕ КЛАДОВИЩЕ В ГАТНОМУ СПРОЄКТУЮТЬ ЗА 40 МІЛЬЙОНІВ

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *