Марина Хонда пояснила, чому потрібні зміни до Конституції та новий закон про Київ

Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ

Публічні консультації виявили спільне бажання столиці та регіонів внести зміни до Конституції та продовжити децентралізацію влади. 

Під час дискусії  про зміни до Конституції України  в частині реформування місцевого самоврядування заступниця голови КМДА Марина Хонда наголосила:

— Ці зміни необхідні для Києва, як столиці та окремої адміністративно-територіальної одиниці. Для нас дуже важливо, щоб кияни мали право на участь у місцевому самоврядуванні, як безпосередньо, так і через органи влади.

За словами Марини Хонди, Києву потрібно залишити спеціальний статус, а також забезпечити правові підстави для утворення агломерації, як на рівні столиці, так і на рівні великих міст:

— Київ разом із 19 громадами вже створив Асоціацію «Київська агломерація», але законодавчо цей юридичний термін відсутній. Я не втомлююся повторювати, що агломерація — це шлях до розвитку громад. За таким принципом розвитку йдуть усі провідіні країни світу. Закріплення терміну в Конституції, його визначення та порядок створення агломерації дасть додатковий поштовх для розвитку нашої держави в цілому.

Своїми думками й пропозиціями поділилися представники різних рівнів влади — від обласних рад до Кабміну.

— Що ми бачимо в регіонах? Позитивну тенденцію: всі висловлюються за необхідність змін до Конституції. Більшість схиляється до трирівневої системи адміністративного територіального устрою і дворівневої системи місцевого самоврядування. Більшість висловлюється за встановлення чітких процедур державного нагляду за рішеннями органів місцевого самоврядування щодо їх відповідності Конституції та законам України. Зараз ще обговорюємо, який це має бути механізм. Шукаємо консенсусу по всіх напрямках, — підсумував радник Прем’єр-міністра Іван Лукеря.

Десятого березня представники регіонів знову зустрінуться в Києві, щоб підсумувати результати публічних обговорень. Далі справа — за парламентськими фракціями, які готуватимуть новий закон і реалізовувати конституційні зміни в новому законі.

Завдячуючи децентралізації влади, регіони отримають нові повноваження у сфері освіти, медицини, соціальних і комунальних послуг. Такі кроки сприятимуть розвитку громад і населених пунктів.

Усі ці ідеї необхідно підсилити змінами до Конституції, яка гарантуватиме незворотність процесу децентралізації влади.

Десятого березня представники регіонів знову зустрінуться в Києві, щоб підсумувати результати публічних обговорень. Далі справа — за парламентськими фракціями, які готуватимуть новий закон і реалізовувати конституційні зміни в новому законі.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА

Слідкуйте за актуальними новинами на наших каналах у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *