«Відвідуючи Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка завітайте на Пори року, де розпочинає своє цвітіння експозиція айстри однорічної», — запрошує наукова співробітниця ботсаду Тетяна Щербакова.
Усі айстри мають схожі на зірки квітки з жовтими серединками і зовнішніми променями (не пелюстками) різної форми, від блакитного і фіолетового до білого кольору, різних розмірів.
Айстри із ботсаду імені М. Гришка. Фото: Тетяна Щербакова
Айстри із ботсаду імені М. Гришка. Фото: Тетяна Щербакова
Айстри із ботсаду імені М. Гришка. Фото: Тетяна Щербакова
Айстри із ботсаду імені М. Гришка. Фото: Тетяна Щербакова
«Айстра однорічна — улюблена і впізнавана декоративна рослина в Україні. Зараз це одна з небагатьох квітникових культур, вітчизняна селекція якої не поступається досягненням світової. До того ж клімат України майже ідеальний для її вирощування — у більш північніших регіонах нерідко насіння айстр не визріває, у південніших — суцвіття знижують махровість», — пояснила кураторка колекції айстр та селекціонерка українських сортів, кандидатка біологічних наук Ганна Горай.
Відомо близько 250 видів айстр, поширених по всій земній кулі. Їхні назви вражають, як і відтінки. Зокрема ніжний відтінок сорту «Анюточка» виведений у ботсаду.
«Сорт унікальний, подібних якому й досі немає. Згідно з класифікацією, його слід віднести до сортогрупи Принцеса. Але всі „принцеси“, зазвичай, дуже високі й розлогі, суцвіття дивляться переважно в бік; ця ж є тендітною (40 см заввишки), рослина компактна, суцвіття направлені догори, що дуже цінується сучасними квітникарями. Забарвлення перлинно-рожеве. Рослини цього сорту неперевершені в озелененні й елегантно виглядають у флористичних композиціях», — зазначила Ганна Горай.
До слова у Європу айстри потрапили тільки в 1728 році. Характерні махрові квіти отримали назву — aster — «зірка, світило».
Нагадаємо, троянду із «оком тигра» показали в київському ботсаду.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua