Мова йде про колишнього директора ритуальної служби СКП «Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування» Олександра Голуба. Нині він співпрацює зі слідством.
Але про все по черзі. Як розповіли у Київській міській прокуратурі, посадовець надавав вказівки підлеглим вносити до табелів обліку робочого часу неправдиві дані з приводу присутності на робочому місці осіб, які формально обіймали посади прибиральників. Однак вказані особи не виконували свої обов’язки та ніколи не перебували на робочому місці.
Слідство встановило 23 людини, на банківські рахунки яких незаконно нараховувались бюджетні кошти, у тому числі під час перебування останніх за кордоном. Банківські картки фіктивних працівників знаходились у розпорядженні директора спеціалізованого комунального підприємства та його спільників.
Колишній директор співпрацює зі слідством
Підозрювана переписала свої квартири на доньку
Упродовж майже чотирьох років, в тому числі в умовах воєнного стану, учасники схеми знімали з карток гроші через банкомати та розпоряджалися ними на власний розсуд. Таким чином з міського бюджету, за даними правоохоронців, були вкрадені 32 мільйони гривень.
У Київській міській прокуратурі зазначили, що ексдиректор співпрацює зі слідством і дає викривальні показання на інших співучасників схеми. Також він повернув майже 16 мільйонів гривень завданої шкоди.
Що стосується його спільниці, то так просто прощатися з майном жінка не збирається. Після проведення обшуків у справі, підозрювана подарувала своїй дочці дві столичні квартири, а також приватний будинок із земельною ділянкою у Київській області. Одну з цих квартир, вартістю близько чотирьох мільйонів гривень, за версією слідства, жінка незаконно придбала у лютому 2023 року за кошти, отримані злочинним шляхом.
З метою забезпечення відшкодування завданої шкоди, прокурор звернувся до суду з клопотаннями про арешт всього зазначеного майна, які слідчий суддя задовольнив у повному обсязі.
Ексдиректору та його колишній підлеглій правоохоронці повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу. За заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах під час воєнного стану, а також відмивання майна їм загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Голуба, який сприяє слідству у розкритті злочинів, суд відпустив під особисте зобов’язання. Його спільниці обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у 800 тисяч гривень. Підозрювана внесла гроші та на деякий час уникнула СІЗО. Прокурор, не погодившись з визначеним розміром застави, подав апеляційну скаргу, яку суд задовольнив.
Розмір застави був збільшений до 3, 2 млн грн, у зв’язку з чим, жінку знову взяли під варту в залі суду.
Раніше мер Києва Віталій Кличко звільнив Голуба з посади директора за неналежне виконання обов’язків.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua