Лише за два дні 29–30 вересня 1941 року нацисти вбили у цьому урочищі майже 34 тисячі київських євреїв. У 1941-1943 роках гітлерівські окупанти розстріляли тут понад сто тисяч осіб: євреїв, українців, ромів та представників інших національностей.
Мер Києва Віталій Кличко у 82-у річницю трагедії зазначив, що пам’ять про загиблих у Бабиному Яру важлива, щоб людство розуміло, що будь-якого агресора потрібно зупиняти одразу і безкомпромісно, а не умиротворенням.
«Бо зло не знає меж і розповзається, як чума. Це сьогодні на собі відчувають українці, які б’ються проти російських варварів, що вдерлися в нашу країну та чинять геноцид українського народу», — сказав Кличко.
Він зауважив, що друга світова війна змінила світ, бо показала людству, що ненависть і жорстокість можуть досягати вражаючих масштабів.
Віталій Кличко. Фото: Борис Корпусенко
«Мільйони людей загинули під час Другої світової. Та, напевно, жодну націю не переслідували нацисти так жорстоко, системно і безкомпромісно, як єврейську. Називаючи це «вирішенням єврейського питання», — сказав Київський міський голова.
Кличко наголосив, що для Києва страшним символом Голокосту є Бабин Яр — як один із моторошних злочинів нацистського режиму в Україні.
«Це одне з місць масового вбивства євреїв у Східній Європі. Та місце знищення великої кількості українців, ромів, людей інших національностей. Ми вшановуємо пам’ять усіх загиблих у Бабиному Яру… Ми пам’ятаємо невинних жертв Бабиного Яру, яких знищили нацисти під час Другої світової. І ми не забудемо злочинів проти людства, які чинить сьогодні російський агресор в Україні», — сказав мер Києва.
У п’ятницю, 29 вересня, о 14:30 у Бабиному Яру відбудеться міжрелігійний захід вшанування пам’яті загиблих. Киян запрошують долучатися незалежно від віросповідання.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua