Увечері Чистого четверга, який має дуже важливе значення для кожного християнина, предстоятель Православної Церкви України звернувся до вірних. Блаженніший Епіфаній пояснив це тим, що історичне значення нинішніх подій для звільнення українського православ’я від ярма «руського міра» спонукає його зробити це саме цього дня.
Завдяки підтримці переважної більшості українського суспільства та рішучим крокам нашої держави звільнення успішно триває. Противники ж використовують фальшиві аргументи та інші брудні засоби, щоби перешкодити.
«Одним з таких засобів є наполегливе намагання представити ПЦУ заручницею чи учасницею партійної боротьби. Рішуче і твердо заявляю перед усією громадою — ми не дозволяли дотепер і надалі не дозволятимемо робити цього», — запевнив предстоятель ПЦУ.
Він нагадав, що роками структура Московського Патріархату в Україні розбудовувалася саме за такою хибною моделлю тіньового контролю.
«Деркач, Новінський, Медведчук та інші подібні діячі вважали себе ніби учасниками „акціонерного товариства“, що вирішують за спиною „найнятих менеджерів“ у рясах всі ключові питання. Така модель значною мірою спричинилася до нинішньої публічної катастрофи Московського Патріархату в Україні», — заявив Митрополит Київський і Всієї Руси Епіфаній.
За принципом перекладання відповідальності «з хворої голови на здорову наші супротивники наполегливо намагаються дискредитувати Православну Церкву України, нав’язуючи їй імідж «церкви Петра Порошенка», заявив він, як колись Київський Патріархат називали «церквою Кравчука».
«Наші супротивники наполегливо намагаються дискредитувати Православну Церкву України, нав’язуючи їй імідж „церкви Петра Порошенка“. Ми неодноразово спростовували такі брехливі плітки. Ані Петро Порошенко, ані будь-який інший політик, незалежно від того, представляє він владу чи опозицію, не відіграє у житті Православної Церкви України якоїсь виняткової ролі», — наголосив він.
Також предстоятель ПЦУ назвав наклепами інформацію про те, що керівництво Православної Церкви України та особисто Предстоятель нібито кимось контролюються і спрямовуються в діях.
«Жоден, підкреслюю — жоден з українських політиків не мали й не мають контролю щодо позиції та рішень Церкви. Тим більше цього не мають і не можуть мати якість регіональні клани, які від початку вперто намагалися його добитися, але зазнали фіаско», — заявив Блаженніший.
Він подякував тим, хто підтримує зусилля Православної Церкви України з деокупації духовного простору. Як відкрита Церква, вона відкрито говорить про виклики й проблеми. Їх можна подолати спільними зусиллями.
Святкування Великодня у Києві: розклад освячення пасок. Публікуємо розклад десяти столичних храмів. Цієї неділі, 16 квітня, християни східного обряду — православні та греко-католики — святкуватимуть Великдень. У столиці святкові молебні заплановані у 163-х храмах.
За попереднім графіком, храми будуть відкриті для усіх вірян для вечірніх та ранкових молебнів 15-го та 16-го квітня.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua