Новорічно-різдвяні свята продовжуються. Отже столи знову будуть ломитися від страв, а спиртне литися рікою. Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я рекомендує, як зменшити шкідливий вплив алкоголю на організм.
— Найправильніше — не вживати алкоголь узагалі. Водночас, якщо вам складно відмовитися від спиртних напоїв у період свят, мінімізуйте їх шкідливий вплив, — закликають у Центрі громадського здоров’я.
Для любителів випити нагадали:
- Вживання алкоголю натщесерце швидше спричиняє сп’яніння. Перш ніж пити спиртне, варто по’їсти.
- Робіть перерви під час вживання алкоголю на 20–30 хвилин.
- Не запивайте алкоголь газованими напоями. Вуглекислий газ, що міститься у газованих напоях пришвидшує всмоктування алкоголю у кров, що призводить до швидшого сп’яніння.
- Вода розбавляє алкоголь і дещо нейтралізує його дію. Тож перед вживанням спиртного випийте склянку води. А безпосередньо під час споживання пийте таку кількість води, яка орієнтовно відповідає випитій дозі алкоголю.
- Вживання різноманітних спиртних напоїв різної міцності призводить до швидшого сп’яніння і знижує здатність організму перетравлювати алкоголь.
- Не сідайте за кермо, якщо випили. Навіть невеликі дози алкоголю можуть вплинути на самопочуття і реакцію.
- Вживання алкоголю та кави або ж енергетичних напоїв підвищує артеріальний тиск. Поєднання алкоголю з ліками може призвести до непередбачуваних наслідків і навіть смерті.
- Якщо зранку у вас похмільний синдром, не потрібно вживати алкоголь. Прийміть контрастний душ та пийте більше води.
Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua