В основі сюжету вистави — сценічний роман у листах, заснований на реальних почуттях між знаменитим письменником Антоном Павловичем Чеховим та юною акторкою Лікою Мізіновою. На заваді любовних пристрастей стояла дружина письменника, акторка Ольга Кніппер та старший брат Олександр.
Сцена з вистави «Насмішкувате моє щастя» за участю Л.Кадочникової, В.Єзепова та Наталі Долі. Фото з офіційного сайту театру.
Прем’єра вистави відбулася у 1966 році та з величезним успіхом йшла на сцені майже 16 років… Серед виконавців були легендарні українські актори: Микола Рушковський (виконував у різний час ролі обох братів Чехових), Ада Роговцева (Ліка Мізінова) та Лариса Кадочникова (Ольга Кніппер-Чехова).
Корифеї українського театру Ада Роговцева та Микола Рушковський підчас вистави. Фото з відкритих джерел.
Постановку поновили у 2004 році з нагоди 100 річчя з Дня смерті письменника. Режисеру вдалося зберегти художнє оформлення та основний склад виконавців з першої постановки, за винятком ролі юної Ліки Мізінової, де знамениту Аду Роговцеву замінили молоді акторки театру Наталя Доля та Ірина Новак. Роль Ольги Кніппер з величезним успіхом продовжувала виконувати Лариса Кадочникова. На роль Антона Чехова запросили провідного актора Малого театру Росії В’ячеслава Єзепова, який виконував цю ж роль підчас першої постановки. Роль брата продовжував грати Микола Рушковський, якого, після смерті корифея сцени у 2018 році, замінив Олег Замятін. Не вирішено поки питання щодо заміни В’ячеславу Єзепову, життя якого обірвалася у грудні минулого року. Чи залишиться ця вистава у репертуарі поки невідомо.
Видатна актриса Лариса Кадочникова — незмінна виконавиця ролі дружини письменника Ольги Кніппер-Чехової. Фото з сайту театру
Лариса Кадочникова та В’ячеслав Єзепов. Фото з сайту театру.
У день театру, колектив вирішив нагадати киянам про свою легендарну виставу. На вулиці Пушкінській, неподалік від кав’ярні «Будинок Бергоньє» відобразили одну із сцен: на фоні дерев стоять обличчям одна до одної 2 жіночі фігури суперниць: Ольги Кніппер (у чорному) та Ліки Мізінової (у білому вбрані).
Персонаж у костюмі Ольги Кніппер- Чехової на фоні легендарних берез, що стали символом чехівської епохи у виставі. фото Тетяни Асадчевої
Ліка Мізінова та лавочка з іменами корифеїв театру. Фото Тетяни Асадчевої.
Фігури уособлюють двох жінок-муз видатного письменника. Фото Тетяни Асадчевої
Позаду однієї з фігур можна побачити дерев’яну лавочку з іменами відомих театральних акторів-корифеїв театру: Хохлов, Биков, Луспєкаєв, Борисов, Лавров, Опалова, Карташова…
А ось друга лавочка залишається поки без імен театральних акторів, можливо, з часом, там увіковічнять пам’ять акторів, які сьогодні творять історію театру…
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua