Таке рішення продиктоване тим, що останнім часом збільшується кількість позитивних тестів серед усіх протестованих та тенденції до збільшення госпіталізацій пацієнтів із COVID-19. Відповідну інформацію озвучив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
«При цьому ситуація не є критичною, в основному стрімкі зміни в індикаторах пояснюються законом малих чисел, коли зміни в абсолютних цифрах показують великі зміни у відносних. Тому, наслідуючи практику європейських країн та США, ми пропонуємо наблизити якість життя вакцинованого населення до звичного», — зазначає Віктор Ляшко
Наразі МОЗ спільно з іншими міністерствами розробляють зміни до карантинних зон та відповідних вимог таким чином, щоб обмеження мали баланс між захистом від коронавірусу та благополуччям населення.
Зокрема передбачається, що більшість обмежень в жовтому та червоному рівнях епідемічної небезпеки, не будуть застосовуватись у разі, якщо будуть вакциновані колективи та відвідувачі.
При цьому для жовтого рівня епідемічної небезпеки буде достатньо однієї дози вакцини, а вже для червоного рівня — потрібен буде повний курс щеплення.
Як приклад, згідно з постановою, яку прийняв Кабмін, для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу.
Ляшко зазначив, що незабаром країна перейде у жовтий рівень, відповідно різні вимоги для вакцинованих та невакцинованих стають актуальнішими. Питання про зміну карантинної зони буде прийнято найближчим часом.
«Лише коли постанова набере чинності, а це 7 днів від дня її розгляду на уряді, пропонуємо скликати засідання національної комісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій питання для встановлення жовтого рівня епідемічної небезпеки. До того часу всі, і зокрема заклади освіти, продовжують працювати за правилами зеленого рівня», — пояснив міністр.
В Україні вже зробили понад 10 млн щеплень. 5 мільйонів 666 тисяч 17 людей отримали принаймні одну дозу — 4 мільйони 407 тисяч 24 з них завершили курс антиковідної вакцинації. Це медики, освітяни, військові, соцпрацівники, літні люди та інші українці, які захищені від COVID-19.
Також в Україну доставили понад 20 млн доз вакцин різних виробників, з них майже 12,6 млн доз закуплені коштом держбюджету, понад 4,3 млн поставлено в межах ініціативи з рівного доступу до антиковідних вакцин COVAX, а більш ніж 3,3 млн отримано як гуманітарну допомогу від країн ЄС.
Нагадаємо, у Києві до кінця 2021 року будуть функціонувати одночасно 11 ПЛР-лабораторій в лікувальних закладах. З початку пандемії COVID-19 у дев’яти київських лікарнях було відкрито вірусологічні лабораторії, де підтверджують випадки захворювання на коронавірус. Ще у двох закладах такі ж лабораторії запрацюють вже восени цього року.
Михайло ЗАГОРОДНІЙ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua