14 листопада — Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, і увага світу прикута до проблем діагностики, профілактики та лікування цієї хвороби. Цього року 531 200 людей в Україні отримали діагноз «цукровий діабет», минулого року — 489 934.
«Цукровий діабет — це захворювання, яке потребує постійної уваги, однак може бути контрольоване за допомогою правильного лікування, дієти та активного способу життя. Багато людей з цукровим діабетом ведуть повноцінне життя, дотримуючись рекомендацій лікарів. Раннє виявлення цукрового діабету дозволяє почати лікування та зміни в способі життя вчасно», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Інфографіка МОЗ
Він нагадав, що з початку жовтня пацієнти з цукровим діабетом І типу можуть отримувати тест-смужки для вимірювання рівня цукру в межах програми реімбурсації — безоплатно або з частковою доплатою. На сьогодні виписано вже більш як 3300 рецептів. Сам перелік включає 23 найменування брендів тест-смужок.
Для пацієнтів з цукровим діабетом, що приймають таблетовану терапію, до програми реімбурсації Доступні ліки включено 53 торгові назви лікарських засобів для лікування діабету 2 типу, з них 23 — безоплатні, 30 — з доплатою.
Для пацієнтів з цукровим діабетом, які потребують інсулінотерапії, до Переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, включено 45 торгових назв препаратів інсуліну. Враховуючи їх різні форми — це 72 препарати. З початку 2023 року НСЗУ виплатила аптекам понад 2,9 млрд грн за відпущені інсуліни.
Цукровий діабет — це захворювання, яке потребує постійної уваги, однак може бути контрольоване за допомогою правильного лікування, дієти та активного способу життя. Багато людей з цукровим діабетом ведуть повноцінне життя, дотримуючись рекомендацій лікарів. Раннє виявлення цукрового діабету дозволяє почати лікування та зміни в способі життя вчасно.
Кожен українець, який уклав декларацію із сімейним лікарем, має право пройти безоплатну діагностику на цукровий діабет.
Раніше у МОЗ розповіли, скільки цукру на день варто споживати дорослим та дітям. Якщо людина споживатиме більше калорій, ніж потрібно, це може призвести до збільшення ваги та розвитку хвороб.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua