Чи є термін придатності у постільної білизни. Фото з мережі інтернет
У Головному управлінні Держпродспоживслужби в м. Києві розповіли чи є термін придатності у подушок, постільної білизни та рушників, якими ми користуємося щодня.
«У кожного з нас є такі речі, які зберігаються вдома роками й навіть десятиліттями. Вони здаються нам вічними, тільки от у більшості з них насправді є термін придатності. Нам здається, що термін придатності — це час, протягом якого товари будуть цілими. Проте, тут доцільно говорити про термін „безпечного використання“ товару протягом якого він не втратить своїх споживчих властивостей», — зазначає начальник відділу контролю у сфері торгівлі Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Ірина Мазепа.
Як би ми не економили, з часом потрібно міняти свої улюблені подушки й ковдри на нові. Як часто міняти подушки й ковдри? Все залежить від виду матеріалу і наповнювача, а також ступеня їх зношеності. У кожного типу наповнювача є свій термін придатності, після закінчення якого подушка може втратити свої початкові властивості, форму зокрема.
ЗА ТИПОМ НАПОВНЮВАЧА ПОДУШКИ
Натуральні рослинного походження, які з кожним роком стають все популярнішими, адже їх асортимент розширюється. Таким наповнювачем, наприклад, може бути бамбук, евкаліпт, гречане лушпиння, кукурудза, трави. Зверніть увагу, як і інші натуральні матеріали, вони можуть викликати алергічні реакції, про що варто пам’ятати при їх виборі.
Натуральні тваринного походження. Всім нам відомі з дитинства шерсть, пух, перо. Вони дуже комфортні, але вони теж можуть викликати алергію. Варто враховувати індивідуальні особливості споживача перед покупкою. За натуральними складніше доглядати, ніж за штучними. У натуральних подушках тваринного походження без відповідного догляду заводяться пилові кліщі. На них організм реагує кропив’янкою, чханням, сльозотечею і навіть задухою. Найсерйозніші проблеми виникають на тлі ослабленого імунітету людини.
Штучні гіполергенні подушки представлені такими матеріалами, як: екофайбер, холлофайбер (силіконовий наповнювач), латекс та інші. Зазвичай такі вироби можна прати й сушити у звичайних домашніх умовах. Вони можуть використовуватися навіть алергіками.
Подушки з рослинними наповнювачами потрібно замінювати вже через 2 роки, а латексні можуть прослужити навіть 10 років.
Але слід знати, що при відсутності регулярного догляду всього через 2-3 роки подушка стає небезпечною для здоров’я.
ЧОМУ КОВДРИ СЛІД МІНЯТИ РІДШЕ ПОДУШОК
Тому що на подушках ми спимо цілий рік, а ковдр у нас зазвичай кілька видів (теплі зимові пухові, літні тонкі бавовняні). За таких умов ковдра буде служити 7 років. Проте прання, провітрювання, просушування суттєво уповільнить процес старіння, збільшуючи термін експлуатації до 10 років. Зношені та ті, що втратили свою форму та функції ковдри з подушками не сприяють хорошому сну і відпочинку. Своєчасна заміна старих виробів на нові просто необхідна.
Текстиль, яким ми користуємося під час сну й відпочинку стирається набагато частіше. Раз на тиждень потрібно міняти постільну білизну (простирадла, підковдри, наволочки) на чисту і свіжу, а стару відправляти в прання. Але навіть після прання у гарячій воді не всі мікроскопічні паразити покидають своє звичне місце.
МАТРАЦИ ТА РУШНИКИ
Матраци необхідно змінювати кожні 8-10 років. І не забувайте, що кожні пів року матрац потрібно перевертати, щоб він не так швидко зношувався.
Коли ви останній раз купували новий рушник? Між тим, мокрий рушник — це ідеальне середовище для бактерій. Не тільки важливо прати свої рушники кожні два-три дні, але і міняти старі на нові кожні 3 роки.
Щоб точно знати як потрібно правильно доглядати за виробами, термін їх придатності, а також іншу корисну інформацію, завжди звертайте увагу на ярлики, на яких виробник у вигляді спеціальних позначок вказує всю необхідну інформацію про товар. При виборі даного товару на маркуванні має міститися інформація про найменування та місцезнаходження виробника, представника виробника на Україні (імпортера) якщо товар іноземного виробництва, дату виготовлення, гарантійний термін, правила та умови ефективного і безпечного використання (тобто все те, що дає змогу ідентифікувати товар та його виробника).
ЧОМУ ВАЖЛИВО ЗВЕРТАТИ УВАГУ НА ЕТИКЕТКУ
Знаки на етикетках можуть розповісти багато корисної інформації, яка допоможе продовжити термін служби виробу в його первісному вигляді, адже неправильний догляд може безповоротно зіпсувати улюблену річ. На етикетках також повинен бути зазначений і термін придатності виробу.
Окремо наголошуємо, що після придбання Вами товару, не залежно від того купуєте ви онлайн чи власне в магазині, має бути виданий розрахунковий документ (касовий або товарний чек). Там зазначається найменування суб’єкта господарювання, вартість товару та дата продажу. Це допоможе повернути товар або кошти у разі не належної його якості.
ПОРУШЕННЯ ПРАВ СПОЖИВАЧА
У разі порушення ваших прав споживача, якщо суб’єкт господарювання розміщений в Києві, Ви завжди можете звернутись до Головного управління за адресою: 04 053, м.Київ, вул. Некрасовська, 10/8 або на електронну пошту: [email protected].
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua