Нещодавно Фахівці ДП «Київський промбудпроект» провели експертизу будинку на вулиці Жилянській 116-а у Шевченківському районі Києва. Будівля серйозно пошкоджена внаслідок атаки іранськими дронами-камікадзе 17 жовтня 2022 року.
Державна експертиза визнала будівлю такою, що підлягає реконструкції. Про це пише агентство «Інтерфакс-Україна», посилаючись на голову ОСББ Тетяну Махрінську.
За її словами, альтернативну експертизу мешканці будинку замовили власним коштом.
Згідно з висновком ДП «Київський промбудпроект», будинок загалом підлягає капітальному ремонту, а в разі добудови зруйнованого поверху — реконструкції.
Крім того, мешканці будинку подали заявки на грошову допомогу за держпрограмою «єВідновлення», щоб самостійно відремонтувати частину приміщень. Але комісія для обстеження все ще не оглянула об’єкт.
Проте наприкінці жовтня 2022 року комунальне підприємство «Київекспертиза» дійшло висновку, що будинок відновити неможливо через значні пошкодження. Про це тоді заявив заступник Київського міського голови Вячеслав Непоп.
Після появи у ЗМІ інформації про результати державної експертизи, «Вечірній Київ» звернувся із запитом до Департаменту будівництва та житлового забезпечення, щоб з’ясувати, чи планує Київ проводити свої додаткові дослідження, і яка ж доля цього будинку.
У відповіді на запит директор Департаменту Борис Работнік пояснив, що попереднє обстеження стану будівельних конструкцій, інженерних систем та об’єкту в цілому виявило руйнування, пошкодження та дефекти, які знижують міцність, стійкість і жорсткість будівельних конструкцій, а також експлуатаційні показники інженерних мереж і систем об’єкта.
«На виконання розпорядження Київської міської військової адміністрації від 13.04.2022. Мо 499 (зі змінами) КП «Київекспертиза» проведено обстеження зазначеного будинку, про що складено звіт від 17.10.2022 Хе 304-1110.
На підставі аналізу результатів проведеного обстеження та узагальненої оцінки технічного стану основних конструктивних елементів і внутрішніх інженерних комунікацій технічний стан житлового будинку, як об’єкту в цілому на сучасному етапі його існування, визнано як аварійний (категорія технічного стану «4») згідно ДСТУ-Н Б В.1.2-18:2016 «Настанова щодо обстеження будівель і споруд для визначення їх технічного стану»», — йдеться у відповіді на запит.
Зазначається, що згідно з наданим звітом, зруйновані та пошкоджені конструкції, а також інженерні мережі будинку відновленню (підсиленню) не підлягають.
Тобто, житловий будинок на Жилянській 116-а відновити неможливо.
Також «Вечірньому Києву» відповіли, що Департамент провів низку робочих зустрічей та нарад з ініціативною групою мешканців для напрацювання алгоритму подальших дій щодо цього будинку.
У нараді брали участь представники ОСББ, які виявили бажання відновити будинок та шукають можливі рішення для цього.
Крім того, КМВА найближчим часом планує провести нараду щодо цієї ситуації. До неї залучать представників мешканців будинку та ДП «Київський промбудпроект».
Нагадаємо, наприкінці жовтня київська влада запропонувала власникам втрачених квартир два шляхи розв’язання питання. Перший — їм дадуть на заміну квартири у новобудові, однак не в Шевченківському районі, а у Дарницькому.
Другий варіант — провести оцінку помешкання у тому стані, в якому воно було до атаки дрона, і виплатити мешканцям повну суму за втрачене житло. Її визначатимуть спеціалісти з оцінки нерухомості за ринковою вартістю квартири. Після цього жителі будинку зможуть самостійно купити собі житло, де вважатимуть за потрібне.
Тоді ж Вячеслав Непоп зазначив, що побудувати щось на Жилянській, 116-а також неможливо. Адже, за сьогоднішніми нормативами, повинні бути певні відступи між будинками, яких на тій ділянці не вистачає.
Один із варіантів, який обговорювався — створити на місці зруйнованого будинку сквер пам’яті, які нагадуватиме про цю трагедію.
Унаслідок російської атаки тоді загинули п’ятеро людей, у тому числі молоде подружжя, яке очікувало на дитину.
Зруйнованому будинку було понад сто років, він був частиною історичної забудови Києва. У 1917 цю будівлю звели за царським проєктом. Проте охоронного статусу він не мав.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua