Відповідне роз’яснення опублікувала Державна міграційна служба України на своєму сайті.
«В лютому 2023 року в системі оформлення біометричних паспортних документів відбулося оновлення програмного забезпечення. Відповідно у разі різної транслітерації у паспорті для виїзду за кордон та ID-картці дійсним визнається останній оформлений документ», — йдеться у повідомленні.
Тобто, якщо особа оформила спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-картку з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, то закордонний паспорт буде автоматично визнаний недійсним.
Громадян просять перевірити паспортні документи та у разі встановлення розбіжностей звернутися до підрозділів міграційної служби, ЦНАПу, «Паспортного сервісу».
Нагадаємо, на початок війни європейські країни видавали візи прихистку для українців на рік. Оскільки військові дії тривають і досі зберігається небезпека, Єврокомісія продовжила право українцям на тимчасовий захист у країнах Євросоюзу щонайменше до березня 2024 року.
Проте в кожній окремій країні процедура різниться і захист продовжують не автоматично. Як саме — читайте у матеріалі «Вечірнього Києва» — Рік не вдома: як українським біженцям продовжити тимчасовий захист в Європі.
Оксана КОШОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua