Триває робота над головним фінансовим документом міста на наступний рік — міським бюджетом. Проєкт рішення повинні затвердити до 25 грудня, проте вже зараз відомі приблизні розміри доходів та видатків.
Так, у проєкті бюджету столиці на 2022 рік доходи міста заплановані в сумі понад 68 млрд грн, видатки — понад 66 млрд грн. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час засідання колегії КМДА вчора, 5 листопада.
ДОДАТКОВІ 3,3 МІЛЬЯРДИ
Міський голова підкреслив, що попри виклики пандемії бюджет столиці у 2022 році на 3,3 млрд грн більший ніж цьогорічний.
«У порівнянні з очікуваним виконанням бюджету за 2021 рік, доходи зростуть на 3 млрд 305 млн грн. Видатки бюджету міста Києва на 2022 рік заплановані в обсязі 66 млрд 218 мільйонів грн. Також у проєкт бюджету передбачене погашення зобов’язань за зовнішніми та внутрішніми кредитами — в сумі майже 2 млрд грн», — повідомив Віталій Кличко.
Віталій Кличко на засіданні колегії
Директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік наголосив, що у структурі доходів ключовим є ПДФО — основний податок на доходи фізичних осіб в Україні: «Прогнозуємо, що цей податок на 2,5 млрд грн буде більшим у наступному році. У структурі видатків у нас суттєво збільшується загальний фонд. По спецфонду ми виходимо приблизно на рівень видатків, із яких починався бюджет поточного року».
Директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік
СОЦІАЛЬНЕ СПРЯМУВАННЯ БЮДЖЕТУ
Що стосується головних витрат, то 13,2 млрд грн скерують на об’єкти будівництва, реконструкції та капремонти. З яких капітальні вкладення — 6 млрд, капітальні ремонти — 7,2 млрд.
Директорка Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник запевнила, що наступного року продовжиться оновлення дорожнього фонду та розвиток міської транспортної мережі.
Зокрема, розвиток метрополітену, мережі рейкового транспорту та розбудова паркувального простору та велоінфраструктури. Передбачать кошти також на реконструкцію житлового та заміну ліфтів.
«За прогнозом фінансування у 2022 році найбільші обсяги коштів буде спрямовано на розвиток транспортної інфраструктури та дорожнє господарство — 7,2 млрд грн, ЖКГ — 3,4 млрд грн, освіту — 1,4 млрд грн та охорону здоров’я — 445,2 млн грн», — повідомила Наталія Мельник на колегії.
Наступного року також будуть ремонтувати школи та дитячі садочки, заклади культури та стадіони. Пріоритет надається тим об’єктам, які вже розпочаті і які потрібно закінчити. А також проєкти-переможці Громадського бюджету.
Директорка Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник
Володимир Рєпік зауважив, що видатки на охорону здоров’я та фінансування соціальної сфери залишається на рівні поточного року. Видатки ж на освіту, відповідно, зростають.
«У структурі бюджету у цьому році 64 млрд грн — поточний бюджет, а 36 — капітальні видатки, у наступному році — 72 і 28 відповідно. Це говорить про те, що бюджет стає більш соціальним», — зазначив Володимир Репік.
Документ розглянуть депутати під час засідання профільної постійної комісії та після погодження — на пленарному засіданні Київської міської ради.
Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua