Стрічка складається з унікальних архівних кадрів
21 листопада з 9:00 до 23:00 на Майдані Незалежності транслюватимуть стрічку, що складається з унікальних архівних кадрів, знятих hromadske під час Революції Гідності.
Спецпроєкт підготувало Громадське до восьмої річниці Революції Гідності.
Ідея проєкту виникла під час зустрічі команди hromadske із засновником незалежного театру «ДАХ» Владиславом Троїцьким. Він поділився історією створення гурту Dakh Daughters, на творчість яких вплинула Революція Гідності та війна на сході України. Тоді було вирішено втілити схожий досвід у цьому проєкті, адже hromadske має багато архівних матеріалів із тих часів.
«Громадське як медіа, яке виникло під час Революції Гідності, у спільному проекті „Відчуття Майдану“ прагне вкотре наголосити на цінності людини та її гідності. У пасіонарності сила українців, і нашу свободу, гідність та справедливість ми будемо відстоювати усупереч зовнішнім та внутрішнім ворогам. Наша сила в єдності, наша сила у безапеляційній вірі в майбутнє гідних сильних духом людей», — розповіла директорка hromadske Юлія Федів.
Фільм супроводжуватиметься музичними треками гурту Dakh Daughters. Спеціально для проєкту мисткині записали трек на вірші Юр Іздрика про Революцію Гідності — 21 листопада слухачі почують композицію вперше.
«Події, які сталися на Майдані 8 років тому, вже стали історією. Цією історією можна пишатися, про неї важливо пам’ятати і продовжувати слідувати тим цінностям, за які боролися Герої Небесної Сотні», — зазначила директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова.
Фільм транслюватиметься на LED-екранах, які візуально утворюють алею, щоб дати відвідувачам відчуття реальності. Стрічка також з’явиться 21 листопада на Youtube hromadske.
Проєкт «Відчуття Майдану» включений до переліку державних заходів до Дня Гідності та Свободи, а також програми Музею Революції Гідності. Проєкт створено спільно з ГОГОЛЬFEST, Музеєм Революції Гідності, Департаментом культури КМДА за підтримки спонсорів.
Вже сьогодні на алеї Героїв Небесної Сотні відбудеться толока.Прибрати народний меморіал героїв, алею, місце майбутнього музею та територію біля дерев’яної каплиці запрошують усіх охочих.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
Цього року до Дня Гідності та Свободи Національний музей Революції Гідності разом із партнерами підготував виставки, презентації, обговорення фільмів, пам’ятні заходи та соціальну рекламу. Зокрема, у День Гідності та Свободи у столичному кінотеатрі «Ліра» влаштують спеціальні кінопокази.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua