Авторські ляльки київської мисткині схожі на живих істот. Фото автора
У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва триває виставка авторської ляльки Ярослави Рассаднікової «Невигадані історії».
Експозиція презентує 25 авторських ляльок київської мисткині, виконаних із полімерної глини, пап’є-маше та текстилю.
Переважно це казкові герої — Арлекін і Коломбіна, П’єро, Шляпник та Аліса, , Червона Шапочка і Вовк, створені у власній інтерпретації. Поряд з казковими героями представлені також і персонажі художніх творів — Тев’є-молочник, Діва Плавалагуна. Серед експонатів є фантазійні та філософські твори — «Музика відображення душі», «Плинність часу» тощо.
Ярослава Рассаднікова працює з авторською лялькою тринадцять років. Художник-модельєр за фахом, майстриня власноруч виготовляє одяг та аксесуари для ляльок, використовуючи різні матеріали — вовну, шкіру, бісер, напівкоштовні камені. Ескізи своїх творів авторка малює рідко, адже, за її словами, лялька народжується такою, якою хоче.
Особливість її творчості в тому, що всі образи, які вона створює, зовсім різні. Єдине, що їх об’єднує — це досконале виконання і схожість її авторських ляльок на живих істот.
Ярослава Рассаднікова. Фото з відкритих джерел
«Надихаюся незвичайними обличчями людей, красивими фактурами тканин, антикварними та вінтажними штучками. Читаючи казки з дітьми, часто хочеться втілити свою версію персонажа і я беруся за справу. Кожен персонаж зі своїм неповторним характером розповідає свою історію. Звідси і назва виставкового проєкту «Невигадані історії», — розповідає лялькарка Ярослава Рассаднікова.
22 січня, в суботу, о 15.00 відбудеться зустріч з київською лялькаркою Ярославою Рассадніковою. Якщо ви теж мрієте спробувати себе у цьому виді мистецтва або просто захоплюєтесь авторською лялькою, приходьте на зустріч з Ярославою Рассадніковою і дізнайтесь: з чого розпочати роботу, які матеріали стануть у пригоді, як народжується майбутній образ та багато інших корисних подробиць творчого процесу від самої майстрині.
Виставка авторської ляльки Ярослави Рассаднікової «Невигадані історії».
Коли: до 23 січня, графік роботи: з 10:00 до 18:00, каса до 17:15
Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9, корп. 29
Вартість: за вхідним квитком до музею: 60 грн, школярам 20 грн, пільговий (студенти, пенсіонери) 30 грн. Відвідування музею за умов «жовтої» зони.
До кінця місяця у музеї подовжили виставку творів художника-емальєра Олексія Коваля «Мова емалі. Діалог з киянами».
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua