Киянам продемонструють п’ять різножанрових стрічок
З 11 по 14 листопада у кінотеатрі «Ліра» триватиме щорічний фестиваль «Дні угорського кіно в Україні». Киянам продемонструють п’ять різножанрових стрічок, знятих кінематографістами Угорщини.
Фестиваль традиційно проходитиме за підтримки та організації посольства Угорщини в Україні.
Програма показів:
11 листопада 19.00 — Заключний звіт (12+) Драма (2020. Угорщина, 118 хв, режисер: Іштван Сабо)
Іштван Сабо — один з найвідоміших угорських режисерів, сценарист, письменник співзасновник Європейської кіноакадемії, володар багатьох престижних кінопремій (у 1982 році його стрічка «Мефісто» отримала «Оскар» в номінації «Найкращий фільм іноземною мовою»)
Професор Стефанус (Клаус Марія Брандауер) — відомий кардіолог. Одного разу його відправляють на пенсію, оскільки економічно ефективна медична система більше не потребує його послуг та знань. Стефанус, однак, з того покоління, яке не вміє залишатися без роботи. Коли він чує, що у його рідному селі є вакантна посада сімейного лікаря, він не вагається. Спочатку все йде добре, але раптом все змінюється: нові цінності досягають сільських місць, і лікар зі своїми переконаннями раптово стає перешкодою у здійсненні сумнівних змін. Це проста історія, в якій автор різко торкається соціально-політичних болючих моментів у суспільстві, зокрема екзистенційних проблем старшого покоління.
12 листопада 19.00 — Виродок сатани (16+) Драма (2017. Угорщина, 102 хв, режисер: Дежо Жігмонд)
Драма режисера Дежо Жігмонда за однойменним романом Золтана Міхая Надя розповідає про долю шістнадцятирічної Естер Тот. Історія розпочинається з подій листопаду 1944 року, коли радянська армія увійшла до Закарпаття, зігнавши всіх чоловіків у трудові табори. Кілька жінок та дівчат з Берегсілаша вирушили у путь, щоб віднести їжу родичам, яких російські військові забрали на «маленьку триденну роботу». Серед жінок Естер, яка намірилася знайти свого батька, а натомість була зґвалтована солдатами. Дівчина вагітніє і це неминуче призводить до ще трагічніших наслідків не тільки в її житті, але й її оточення.
13 листопада — 17.00 — Едем (16+) Драма (2020. Угорщина, Румунія, Бельгія, 153 хв, режисер: Агнеш Кочіш)
Головна героїня — Ева — страждає від алергії на всі хімічні речовини, забруднення повітря, радіохвилі та електромагнітне випромінювання. Їй потрібна повна ізоляція від зовнішнього світу. Найменша помилка може стати смертельною. Вона спілкується лише зі своїм братом та лікарями, які ставлять над нею досліди. Її випадок привертає увагу психіатра, який намагається дізнатися, чи хвороба Еви реальна або існує тільки в її свідомості? І чи спроможне кохання вилікувати її?
14 листопада 13.00 — Пештські бешкетники (12+) Комедія (2020, Угорщина, 104 хв, режисер: Балаж Лот)
Марцелл, багатий, успішний, але не дуже щасливий архітектор, переживає найгірший вечір у своєму житті, зустрічаючи своє 40-річчя на нудній корпоративній вечері. До того ж там з`являються його однокласники, яких він так успішно уникав протягом останніх 20 років. Але після того як їхній друг раптово гине в результаті нещасного випадку, Марцелл та його невдахи-друзі вирішують знов об’єднатися, щоб виконати останнє бажання свого друга, контрабандним шляхом провозячи його сумнівну картину на найпрестижніший аукціон мистецтва Будапешта.
14 листопада 15.00 — Недитячі казки (16+) Романтичний трилер, історичний (2019, Угорщина, 112 хв, режисер: Аттіла Сас)
Події відбуваються в Угорщині через кілька місяців після закінчення II Світової війни. Усюди панують хаос і невизначеність, і аферист Балаж Ханко намагається скористатися цими неспокійними часами, а коли його викривають і йому доводиться тікати з Будапешту, він знаходить притулок у лісовому будиночку таємничої жінки та її сина. Борючись зі своїми демонами, до яких призвела війна, герой несподівано для себе пристрасно закохується у жінку, чоловік якої може повернутися додому з фронту будь-якого дня.
Кінострічки демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Адреса кінотеатру: вул. Велика Житомирська, 40
Вхід на всі покази вільний (за умови наявності сертифікату про щеплення або дійсного ПЛР-тесту)
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua