Гостей чекають знахідки з вінтажних маркетів, унікальні речі та музика. Фото організаторів
18 та 19 грудня в історичному маєтку на Липках відбудеться ХХІІІ курований маркет KYIVNESS. На містян та гостей столиці чекають кращі вінтажні та локальні проєкти, міжнародні бренди, представники upcycle та sustainable моди, декор, кераміка, книги та прикраси, музика та найкрасивіші образи.
KYIVNESS — маркет, який орієнтується на найкращі аналоги у світі: А current Affair у Лос-Анджелесі, Rose Bowl у Пасадені, маркети Парижа, Берліна, Токіо. Куратори відбирають для участі найкращі вінтажні та місцеві проєкти, що презентують одяг, прикраси, книги, декор та їжу.
«Разом із командою ми маємо завдання перетворити Київ на культурну європейську столицю, де відбуваються резонансні події і світові прем’єри, куди приїздять на фестивалі, концерти, де на вулицях тусить творча молодь зі всього світу. Для цього Департаменту важливо підтримувати тих, хто пропагує смак, естетичну експертизу, включеність у світові культурні процеси та, звісно, сміливість — усе це є частиною KYIVNESS», — прокоментувала директорка Департаменту культури Яна Барінова.
Що цікавого буде на маркеті
На KYIVNESS продають знахідки з вінтажних маркетів із Парижа, Лос-Анджелеса, Барселони та Токіо, одяг від Юлії Пеліпас з Vogue Ukraine, співачки Луни та художниці Маші Реви, речі українських брендів. Засновники події хочуть показати, що міксувати вінтаж із локальними брендами важливо через екологічну ситуацію, це сучасно та доступно.
На гостей події чекає вінтажна та ресейл селекція, міжнародна селекція, а також експозиції: постійна експозиція музею та зразки посуду з колекції S.Lab та Yova Yager, перших в Україні предметів дизайну з грибного міцелію. Колекція була презентована під час Paris Design Week 2021, а бестселлером став глечик — його також можна буде побачити на KYIVNESS.
Музика
Хедлайнером суботи стане одеський C.J. PLUS — саунд-продюсер та вініловий дігер, який першим зібрав компіляції українського фанку 70-х із рідкісних платівок. У послужному списку — ротації на світових радіостанціях (у тому числі BBC 1Xtra), європейський гастрольний тур, лайв-виступи в симфонічних шоу в Одеському оперному театрі. У неділю для гостей заходу гратиме українська ді-джейка Катро Заубер.
Локації
Кожен захід відбувається в історичних локаціях, що відображають дух міста: маєток графині Уварової, Малий Маріїнський Палац, Український Дім. Цього разу майданчиком події стане Шоколадний будинок. Маркет розташується в шести залах музею: вестибюлі, Мавританській залі, Гранатовій вітальні, неорококо вітальні, залі у стилі модерн та великій білій залі.
Історія і сучасність «Шоколадного будинку»
Київський купець Семен Могилевцев придбав земельну ділянку на розі вулиць Шовковичної та Пилипа Орлика. Він вирішив вразити всіх — замовив архітекторові Володимиру Ніколаєву проєкт будинку, що став легендою серед липських маєтків. Темно-коричневий, відтінку гіркого шоколаду, з плитами рустованого каменю — кияни назвали його «шоколадним».
Сьогодні Шоколадний будинок — це філія Київської національної картинної галереї та унікальний музей із французькою залою, візантійським ліпленням та величною білою залою з мотивами ампіру, бароко і рококо.
Коли: 18 та 19 грудня
Де: Музей «Шоколадний будинок», вул. Шовковична, 17/2
Квитки на вході: 200 грн/день
Тим часом у музеї костюма та стилю 19-го століття Victoria Museum відкрилася новорічна експозиція. На ялинці — 96 незвичайних іграшок, що демонструють, як змінювалася мода і як зберігалися її найкращі традиції.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua