У дев’яти залах Старого арсеналу до 30 січня проходить виставка «Футуромарення». Фото автора
У дев’яти залах Старого арсеналу до 30 січня проходить виставка «Футуромарення», що знайомить з українським футуризмом.
Експозиція в Мистецькому арсеналі презентує найбільш радикальну візію мистецтв 1920-х в Україні: деструкції старої мистецької форми та її модернізації. Експеримент і провокація, змішування серйозного і смішного, політичного і побутового — таким був шлях футуризму.
Серед експонатів — єдині збережені в Україні супрематичні вишивки Ніни Генке-Меллер, а також твори Давида Бурлюка, Вадима Меллера, Олександра Богомазова, Марії Синякової, Бориса Косарева, Сандро Фазіні, Василя Єрмилова, кінокамера і фільми Євгена Деслава та інші. На виставці глядачі також побачать реконструкцію сцени з вистави Ігоря Терентьєва «Дивак», нереалізованого футуристичного архітектурного проєкту Театру масового музичного дійства у Харкові, мультимедійну інсталяцію «Поезомалярство» на вірші Михайля Семенка.
Вхід на виставку. Фото автора
Аудіогід доступний у всіх дев’яти залах Старого арсеналу (українською та англійською мовами). Скануйте QR-коди в просторі виставки та слухайте дивовижні історії про футуризм.
Виставка працює щодня з 11:00 до 20:00
Вартість квитків: 100 грн, пільговий 50 грн (для школярів віком від 12 років, студентів та людей літнього віку за умови наявності дійсного посвідчення), сімейний 200 грн (для 2 дорослих та 2 дітей віком від 12 років чи одного дорослого та трьох дітей віком від 12 років). Дітям до 12 років — вхід безкоштовний.
Події тижня:
26 січня, середа, 11:30 — Екскурсія виставкою для батьків з немовлятами. У будівлі Старого Арсеналу просторо, є кімната догляду за дітьми та безкоштовний прокат дитячих візочків. Досліджуйте нове разом!
За вартістю квитка на виставку
У суботу — дитячий день у Мистецькому арсеналі. Фото: Мистецький арсенал
29 січня, субота — Дитячий день у Мистецькому арсеналі.
11:00 — Екскурсія-квест виставкою для дітей 7–12 років. Зустріч у вхідній зоні виставки.
12:00 — Інтерактивне заняття для дітей з порушеннями зору (12+). Зустріч у NEOсвітньому просторі.
13:00 — «Створи театральний костюм: майстер-клас з колажу» для дітей 6–11 років. Зустріч у NEOсвітньому просторі.
14:00 — Заняття для дошкільнят (4–7 років) за участю батьків. Зустріч у першій залі виставки.
15:00 — «Твій футуристичний театр: майстер-клас зі створення лялькового театру» для дітей 9+ років. Зустріч у NEOсвітньому просторі.
Дітям до 12 років вхід безкоштовний
Експонати виставки оживуть у залах Мистецького арсеналу за допомогою танцюристів. Фото: Мистецький арсенал
29 січня, субота, 15:00 — Танцювальний перформанс «ФУТУ-РУХО-МАРЕННЯ»
Експонати виставки «Футуромарення» оживуть завдяки рухам танцюристів (ок), які створять справжню рухову інсталяцію, натхненну роботами виставки. Глядач не залишиться осторонь — учасники (ці) будуть взаємодіяти й вести мистецьку розмову з відвідувачами за допомогою танцювальних рухів.
«ФУТУ-РУХО-МАРЕННЯ» відображає футуристичне захоплення рухом та швидкістю, синтезом танцювального та образотворчого мистецтв. Танцюристи (ки) стануть продовженням виставки, вони самі стануть експонатами та відтворять рух, натхненний ідеями та творчістю авангардистів.
29 січня, субота, 16:00 — Відеопоказ «Екстер.Live» в межах Танцювального перформансу «ФУТУ-РУХО-МАРЕННЯ»
«Екстер.Live» — це фільмова версія імерсивного перформансу, який був представлений видавництвом РОДОВІД 22 жовтня 2021 року на виставці «Футуромарення». Усі танцювальні композиції контекстуалізовані, вписані в простір виставки і пов’язані з авангардними ідеями Олександри Екстер і митців 1910-1930-х років, експонованими в дев’яти залах Мистецького арсеналу. Фільм-перформанс створив режисер, хореограф, лідер танцювального гурту Apache Crew Анатолій Сачівко. Сучасна хореографія — Стефанія Нолл.
30 січня, неділя, 15:00 — Кураторська екскурсія від Ігоря Оксаметного, який розповість захоплюючі історії про футуризм. Реєстрація
Всі події за вартістю квитка на виставку.
Адреса «Мистецького арсеналу»: вул. Лаврська, 12
Біля Маріїнського парку триває виставка сучасного і класичного живопису
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua