Віталій Кличко розповів про вивчення мови та кращий подарунок

Мер Києва Віталій Кличко привітав переможців ХХІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2019» – українських авторів та видавців. Церемонія нагородження відбулася у столичній мерії. Найкращі книжки 2019-го року обрали у номінаціях: «Хрестоматія», «Красне письменство», «Софія», «Минувщина», «Обрії», «Візитівка», «Дитяче свято». А також вручили премію «Нонфікшн», відзнаку «Видавничий імідж року» та Гран-прі.

— Я радий вітати сьогодні видавців, переможців, гостей на одній із найпрестижніших премій для популяризації української книги! Із 1999 року ви працюєте над тим, щоб заохочувати українських письменників показувати свої книги світу, а не писати в шухляду. Ви підтримуєте і просуваєте українське книговидання. І це насправді велика справа! – зазначив Віталій Кличко. 

Мер Києва поділився, що книги оточували його з дитинства.

— Пам'ятаю себе маленьким хлопчиком: мама працювала бібліотекарем, я проводив там багато часу. Це особлива атмосфера, багато книжок та історій, — зізнався Віталій Кличко. — В залі є письменниця Марія Матіос. Українську почав вивчати за її допомоги, за її творами. Колись мені було дуже тяжко говорити українською. Марія Василівна мені допомагала. Багато її книжок зараз у моїй бібліотеці. Я на посаді міського голови,  і кожен хоче щось мені подарувати. Я прошу, жодних подарунків і цукерок. Якщо у вас є книжка – то найкращий подарунок. Книжки змінюють суспільство, роблять світ добрішим. Через них ми можемо мандрувати світом повертатися в минуле, заглядати в майбутнє. Дуже хочу, щоб колись в мене було більше вільного часу, щоб прочитати всі книжки, які мені подарували.   

До речі, зі сцени міський голова пішов з подарованими організаторами рейтингу книжками. 



Також Віталій Кличко зауважив, що Київ – місто активних, освічених і творчих людей, які читають книги. І сьогодні міська влада створює умови для того, щоб кияни більше читали. Зокрема, працює над оновленням муніципальних бібліотек, які щорічно обслуговують майже 570 тисяч користувачів та видають понад 11 млн книг. Бібліотеки, що сьогодні створює місто – це сучасні простори, де можна читати, дє доступ до Wi-Fi, комп’ютери, якими відвідувачі користуються безкоштовно. У сучасних бібліохабах облаштовують конференц-зали, зони для відпочинку, дитячі зони, аби кияни могли з користю проводити своє дозвілля.

— Ми розпочали перетворювати старі бібліотеки столиці на сучасні бібліохаби з 2017 року. І на сьогодні цей проект уже реалізовується у Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Подільському, Святошинському та Шевченківському районах. Ми продовжуємо працювати, щоб кожен район столиці мав оновлену бібліотеку, – наголосив Віталій Кличко.

Він нагадав, що на поповнення бібліотечних фондів новою літературою з міського бюджету за останніх кілька років було виділено близько 8,5 млн грн. Тільки на 2020 рік передбачили понад 2,2 млн. грн.

Нагадаємо, у столиці нагородили переможців Всеукраїнського рейтингу Книжка року

Слідкуйте за актуальними новинами на наших каналах у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *