Художник Анатолій Варваров. Фото: ЦСМ «Білий світ»
У Центрі сучасного мистецтва «Білий світ» проходить персональна виставка сучасного художника Анатолія Варварова «Універсальність свободи».
Новий артпроєкт митця є своєрідним роздумом над існуванням вільної людини у світі, сповненому усіляких обмежень та перешкод.
«Свобода сама по собі універсальна. Людина завжди прагнула творити, вона вільна. Я користуюся цим бажаннями. Пишу, що хочу, для мене відсутні будь-які обмежувальні рамки. Не хочу бути дорослим, я все ще серед невзятих рубежів, поспішаю їм на зустрічі. Великі прогулянки, ліса, озера, річки й моря, небо є і будуть. Живу вільний, але не ізольований. Як бачу світ, так його і його сприймаю», — зауважує художник.
Кожна людина замислюється над важливістю свободи. Фото: ЦСМ «Білий світ»
Анатолій Варваров вже багато років розкриває грані навколишнього світу через ясний і щирий, реалістичний, серйозний і водночас грайливий живопис. У своїх картинах митець розвиває теми різноманітних життєвих умов: повсякденних моментів, байдужо-урочистих ситуацій, миттєвостей загрози, самотності, переходу, тріумфу тощо — і спостерігає, як вони змінюються.
Дівчина з динею.Фото: Тетяна Асадчева
«Головні герої його творів — паперові літаки та човники, навколо яких вирує буремне життя. Кожен герой має свою вдачу, яку легко прочитати, адже всі вони зроблені з аркушів шкільних зошитів. Рясно розписані диктантами чи рівняннями або порожні, як tabula rasa, — і навіть стосунки з автором у них різні, наприклад, човники позують спокійніше, ніж літачки», — розповідають куратори експозиції з ЦСМ «Білий світ».
Паперові літачки, як символ універсальної свободи. Фото: ЦСМ «Білий світ»
Анатолій Вікторович Варваров народився 12 лютого 1967 року у місті Кременчук Полтавської області. Закінчив Дніпропетровське художнє училище ім. Є. В. Вучетича (1983-1987), Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (1990-1996). Член Спілки художників України. Отримав категорію художника-реставратора станкового живопису (1999).
Один з учасників арткомуни «Сквот на Олегівській», що виникла на початку 1990-х років у Києві. Об`єднання сповідувало некомерційний погляд на мистецтво та демонструвало новаторський підхід щодо інтерпретації сучасних процесів у суспільстві. Митці не обмежували себе стінами галерей та музеїв і стали відомими своїми соціальними акціями, інсталяціями, перформансами, флешмобами.
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Роботи Варварова знаходяться в UKM Uue Kunsti Muuseum | MONA The Museum of New Art, Національному художньому музеї України, Дніпровському художньому музеї, ЦСМ М17, колекціях галерей Soviart, AVS ART, RA, Вернісаж; у приватних колекціях в Україні, Великобританії, Австрії, США, Німеччині, Канаді, Італії, Чилі, Китаї, Естонії, Польщі, Чехії.
Виставка Анатолія Варварова «Універсальність свободи»
Коли: до 26 лютого, графік роботи галереї: вівторок-субота: 11:00 — 19:00; неділя і понеділок: — вихідні.
Де: ЦСМ «Білий Світ» вул. Пушкінська, 21а,
Вхід вільний
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua