Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр», разом із Державним архівом Києва, оцифровує архівні книги РАГСів 1925-1936 років. Це відбудеться в рамках проєкту «Імена».
На ці документи вже довгий час чекають люди, яким необхідно підтвердити своє походження або встановити факт родинних зв'язків. На даний момент оцифровано вже більше 20 тисяч документів за 1925-1926 роки. Усього в архіві більше 600 книг РАГСів, які містять записи про народження, смерть, шлюб, зміну прізвищ.
Директор Державного архіву Києва Олександр Панченко підтверджує, що люди – і письмово, і особисто – часто звертаються до архіву за цими документами.
– Шукають своє коріння, підтвердження спорідненості, національності, наприклад, у разі, якщо потрібно поховати людину поруч з родичами, – розповів він.
За його словами, архіву складно оцифрувати документи самотужки.
– Записи РАГСів надходять до нас в архів на зберігання і для загального користування через 75 років. На жаль, зараз у нас недостатньо місця у сховищі, тому у нас зберігаються документи тільки по 1936 рік, – зазначив Панченко. – Записи з 1919 по 1923 роки ми оцифрували самі, але у нас є певні проблеми з сайтом, тому поки що ці скани можна знайти лише в електронній базі у нашій читальній залі.
Незабаром оцифрований архів книг РАГСів буде доступний на новій онлайн платформі Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», яка буде запущена у вересні.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua