В артцентрі Closer відкрився проєкт «Продукування снів, або що пропонує сучасна медіа-машина». Він презентує діалог, який ведуть протягом багатьох років відеожурналіст The Associated Press Мстислав Чернов і фотограф, представник третьої хвилі Харківської школи фотографії Ігор Чекачков.

Відправна точка виставки – дебютний роман Мстислава Чернова «Часи сновидінь». 

Автори побудували всередині артцентру Closer кімнату, в якій кожна з її чотирьох стін у форматі чотирьохканальної відеопроєкції позначає сон. Всередині – ліжко, як найочевидніша форма взаємодії зі снами.

Кожна зі стін втілює унікальний сон та складається в єдину відеоінсталяцію, яка створена з численних зйомок Мстислава Чернова та фотографій Ігора Чекачкова. До роботи увійшли відео з гарячих точок планети (Донбас, Сирія, Ірак), Революції Гідності, з особистого архіву. Ці кадри зняті у більш ніж 40 країнах світу. Виставка підбиває підсумки останніх шести років роботи Чернова як відеожурналіста The Associated Press. Серія фотографій Ігора Чекачкова, чиї світлини публікували Forbes, National Geographic, The Guardian, Le Monde та інші міжнародні ЗМІ, має назву NA4JOPM8. Жорсткий диск з таким номером зламався, архів був знищений. Фотографії частково були відновлені, але кожна відтепер містить дефект зображення.

 

– Ми усі живемо у медіа-машині, яка постійно виробляє контент. Я хотів побудувати дещо, що символізує систему, в якій ми живемо, частиною якої є і я. Частиною медіа-машини стануть і глядачі, які робитимуть фото та відео всередині виставки та публікуватимуть їх у соцмережах.  Кожен, хто увійде в середину нашої інсталяції, побачить щось своє. Мені цікаво, що саме, – розповідає про концепцію виставки Мстислав Чернов.

– Тоталізація цифрової культури – одна із характеристик сучасності, про яку читаємо у статтях, слухаємо на публічних виступах, спостерігаємо у повсякденному житті. Дійсно, потік зображень повсюди, він визначає тенденції та смаки, впливає на зміни політичних режимів. ЗМІ конструюють реальності, що здатні вирішувати хід історії. Виставка є камерною реакцією на це становище, – підкреслює кураторка виставки Катерина Носко.Під час відкриття виставки презентували дебютний роман Мстислава Чернова «Часи сновидінь», над яким автор працював 8 років. Роман побудований на чотирьох сюжетних лініях. Він починається з подій російсько-української війни та веде далеко за її межі: до Італії, Чехії та Гімалаїв.

 

«Продукування снів або що пропонує сучасна медіа-машина»

Коли: до 14 лютого із вівторка по суботу, з 12:00 до 20:00.

Де: артцентр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31.

Вхід вільний.

 

ПРО АВТОРІВ

Мстислав Чернов – український письменник, художник і міжнародний журналіст американської агенції новин The Associated Press. Автор роману «Часи сновидінь» і артінсталяцій у публічному просторі. Міжнародну кар’єру журналіста почав під час протестів на площі Таксим у Стамбулі. Працював оператором під час військових і соціально-політичних конфліктів у Іраку, Сирії, секторі Газа, Франції, Гонконгу та в Україні. Був поранений у 2014 році на Майдані Незалежності в Києві під час Революції Гідності. Працює з темами військових, соціальних конфліктів, медицини, міграційної та глобальної кліматичної кризи. Живе та працює в Німеччині.

Ігор Чекачков – фотограф, педагог, живе і працює у Харкові. Починавши як фотожурналіст, згодом, знайшов себе в області художньої фотографії. Його роботи були опубліковані у Forbes, National Geographic, The Guardian, Le Monde, Wirtschafts Wochesince, Bird In Flight та інших. Основний фокус його художній практики визначається питаннями його сприйняття візуальної мови: де закінчується особистий простір і починається спільний?

Авторка використаних в якості ілюстрації фото – Вікторія Агурєєва.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ КОММЕНТАРИЙ

Please enter your comment!
Please enter your name here