Марія КАТАЄВА

На першому поверсі Музею історії Києва триває виставка Ольги Адам "Всі гроші світу". У своїх роботах художниця досліджує, як впливають  зображення на грошах, як вони еволюціонують та яку роль відіграють. На картинах Ольга стилізувала та інтерпретувала зображення на купюрах і монетах різних країн.

Зображення Олександра Македонського вперше розташували на монетах, коли з’явилася політична потреба – люди по всій імперії мали дізнатися, як виглядає сильний та вольовий правитель. Тобто гроші, окрім економічної, виконували ще й роль політичного піару. Ольга Адам додає до портретів правителів елементи поп-арту, перетворюючи їх на твори мистецтва. В роботах представлені як старовинні зображення на грошах, так і сучасні QR-коди та пікселі. На купюрі у 20 євро зображена богиня Європа. Художниця демонструє, як її образ змінювалося від малюнків на фресках та амфорах до появи на банкноті. А голу аборигенку з франків острова Мартиніки, яку чомусь розмістили на грошах (можливо, тому що її малював Поль Гоген), Ольга вирішила одягнути у спідницю.

— Я давно замислювалася на тим, яка роль зображень у світі. Як історик за другою освітою, розмірковувала, що предмети мистецтва часто ставали інструментом в політичній боротьбі, — розповіла Ольга Адам. —  Так, Олександр  Македонський вперше використав гроші як піар, розташувавши на них своє зображення. Тут також присутні Фріда, яка є на мексиканських песо, Ататюрк на турецьких лірах, королева Єлизавета на британських фунтах. Цікаво, що на Бермудських островах гроші вертикальні, на них зображені птахи, папуги. Є робота, присвячена біткойну — подумала, як би він міг виглядати на купюрі. Філософія біткойну в тому, щоб звільнитися від грошей. На його зображенні розмістила образ Будди як бога, що знаходиться над усіма. Серед українських купюр обрала зображення Лесі Українки — саме так ця купюра виглядає в ультрафіолеті. З таксою на євро пов'язана окрема історія. Перебуваючи у Франції, почула розмову, що зараз європейські політики можуть управляти лише своїми кімнатними собачками, а податки ростуть. Податки на французькій — такса. З цієї фрази і народився цей образ.  УСІ ГРОШІ СВІТУ

Коли: до 9 грудня

Де: МВЦ Музею історії Києва, вул. Б. Хмельницького, 7

Вартість квитків: 30 грн., пільговий 20 грн.

Про авторку:

Ольга Адам – закінчила Харківську академію дизайну та мистецтва (факультет книжкової графіки) та Харківський педагогічний університет (історичний факультет). Певний час працювала художницею в галузі театру, кіно та телебачення. У 2010 році створила художню студію для дітей та дорослих у Києві, ініціювала виставку в Ботанічному саду «Картини в повітрі» та виїзну виставку на теплоході «Маршал Кошовий», яка проїхала всією Україною. У 2016 році взяла участь у створенні першого анімаційного фільму про Ван Гога в Польщі «Loving Vinsent», який був номінований на «Оскар». У 2017-2018 роках Ольга долучилася до створення коміксу про Анну Ярославну, створила дві дитячі книжки та оформила невеликий готель у Каннах колекцією своїх картин. Вона брала участь у багатьох українських та міжнародних художніх резиденціях. У липні 2019 року художниця взяла участь у Венеційській бієнале в паралельній програмі на тему «Водяні знаки». Цьогоріч роботи Ольги були представлені на міжнародних виставках у Бельгії та Чехії, а також прикрашають офіс Президента.

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ КОММЕНТАРИЙ

Please enter your comment!
Please enter your name here