У будівлі укріпили центральний вхід. Фото Миколи Донєва
У будівлі театру на Андріївському узвозі укріпили центральний вхід, використавши фрагмент декорації з вистави «Сірі бджоли».
Зараз у Києві тривають роботи із захисту культурних пам’яток, ініційовані Департаментом культурної спадщини. Уже завершили роботи біля пам’ятника Самсону, щодо експозиції музею Михайлівського собору, на Кам’яниці київського війта, біля пам’ятника Володимиру.
«Наше рішення було прийнято ще до початку цієї кампанії. Працівники театру, котрі мали змогу дістатися місця роботи долучилися до процесу. Ми використали мішки та куби для піску. Хоча в цей час неабияк складно було придбати звичайні будівельні мішки, та завдяки спільній роботі команди та волонтерській організації „Солом’янські котики“ за кілька годин все необхідне знайшлося», — розповіла керівниця літературно-драматургічної частини Оксана Прибіш.
Для укріплення використали використали мішки та куби для піску. Фото Миколи Донєва
Для укріплення використали використали мішки та куби для піску. Фото Миколи Донєва
Для укріплення використали використали мішки та куби для піску. Фото Миколи Донєва
У роботах з укріплення взяли участь співробітники театру. Фото Миколи Донєва
Вона зазначила, що Театр на Подолі — найсучасніший театральний майданчик в Україні. І хоча він не є стратегічним об’єктом і у воєнний час не працює, керівник Євген Свинов прийняв рішення укріпити будівлю — як вхідну групу, так і аварійні та додаткові двері.
У роботах з укріплення взяли участь співробітники театру. Фото Миколи Донєва
Для укріплення використали використали мішки та куби для піску. Фото Миколи Донєва
Символічно, що для укріплення центрального входу використали негорючий фрагмент декорації із вистави «Сірі бджоли» Андрія Куркова, яку поставив засновник театру Віталій Малахов. Вже кілька років вистава розповідала українцям страшну правду війни, котра почалася ще у 2014-му. У постановці йдеться про двох мешканців села, що живуть у «сірій зоні» та обрали для себе різні сторони.
Сцена з вистави «Сірі бджоли». Фото: Театр на Подолі
«Декорація зазвичай священна річ у театрі, її бережуть, але у ці складні часи єдиним безцінним є людське життя», — підкреслила Оксана Прибіш.
Ініціативу підтримав очільник Департаменту культурної спадщини Олександр Никоряк. За його словами, Київ ще має багато роботи, щоб захистити безліч культурних об’єктів столиці, тож співробітники театру зможуть допомогти укріплювати деякі із пам’яток.
У будівлі театру на Андріївському узвозі укріпили центральний вхід. Фото: Миколи Донєва
«Попри те, що театр як культурна інституція не працює, наші співробітники записалися як до лав ЗСУ, так і в територіальну оборону, щоб зі зброєю захищати свій дім. Багато працівників волонтерять, кожен по-своєму підтримує життя у нашому Києві», — розповіла Оксана Прибіш.
Новий корпус Театру на Подолі, що розташований на Андрієвському узвозі, 20-а, урочисто відкритий восени 2017 року. Він споруджений за приватні кошти, проєкт розробляло архітектурне бюро «Дроздов та партнери». Театр доступний для людей з інвалідністю та оснащений сучасним обладнанням.
Нагадаємо, у європейських містах ініціюють створення українських мистецьких центрів. Ініціатива покликана створити спільні культурні продукти разом із європейськими театрами, які мовою мистецтва інформуватимуть світ про події, що відбуваються нині в Україні.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua