В основі нової айдентики лежить концепція сонячної системи
Нова айдентика позиціонує Київ як місто, де відбуваються резонансні культурні події, світові прем’єри, куди приїжджають на фестивалі та концерти, де працюють в резиденціях та тусить на вулицях творча молодь з усього світу.
Власна естетична експертиза, смак, селективність, включеність у світові культурні процеси та сміливість ними користуватися — саме ці ключові повідомлення транслює команда на чолі з Яною Баріновою.
«Нова айдентика — це формування нового сприйняття муніципальної культури. Вона недооцінена, недостатньо популярна серед містян. І причина не в якості культурного продукту. Він у нас на дуже високому рівні. А от комунікація, промоція — має бути агресивнішою, цікавішою, креативнішою. Саме тому ми звернулись за новим візуальним рішенням до молодих дизайнерів, які є носіями сучасного світосприйняття та актуальних трендів. І результат повністю виправдав наші очікування: київська культура отримала гідне графічне та символічне втілення», — поділилася директорка Департаменту культури КМДА, Яна Барінова.
Ребрендинг — частина плану. Для цього команда звернулася до онлайн-інституту Projector.
Головним завданням нової айдентики Депкульту було створити не просто піктограми чи підібрати шрифти, а розробити повноцінну дизайн систему. Крім того, вона мала бути інтуїтивною та впізнаваною і легко адаптуватися під всі проєкти Департаменту культури. Для реалізації обрали проєкт студентки Анастасії Свереняк під кураторством дизайнера Олександра Гусакова.
В основі нової айдентики лежить концепція сонячної системи. У центрі перетину двох осей знаходиться зірка, що є основою логотипу. Зірка — це основа, навколо якої все обертається та функціонує, крім цього, дві осі — це також метафора перетину двох світів: офіційного та креативного, на межі яких і знаходиться Департамент культури.
Основні знаки для всіх напрямів департаменту є абстрактними, з відсилкою до небесних тіл та явищ, однак кожен із них має своє значення: кіно — про зірок, події, екшн; музеї — про перетин минулого та сучасного; концерти — про динаміку музики тощо.
Кожен із цих супутників може цілком самостійно функціонувати окремо, однак зібрані докупи і маючи єдиний «мозковий центр», вони утворюють світ, що має необмежені можливості. У цьому світі Департамент культури, виконує функції управління та забезпечує супутники навколо себе всім необхідним для безперебійного функціонування, а також створює умови для їх існування загалом. По факту, культура — це і так цілий всесвіт, а наш основний центр робить все, щоб кожен міг у нього поринати.
«Культура — це надто широке явище, що має багато складових та напрямів. Вона постійно розширюється, змінюється, приймає купу різних сенсів водночас та не стоїть на місці, а отже й айдентика для такого широкого спектра також повинна бути відповідною», — поділилася авторка айдентики, Анастасія Свереняк.
На сьогодні Департамент культури Києва виступає «культурним менеджером» столиці, опікуючись понад 75 закладами культури міста: кінотеатрами, театрами, парками, музеями, галереями тощо.
Через карантинні обмеження 2021 рік був важким і водночас насиченим та продуктивним, і закладам культури є чим пишатися. За минулий рік проведено понад 300 виставок, обрано 26 керівників закладів культури, відбулось 7 масштабних фестивалів, оцифровано 30 тисяч музейних експонатів.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua