Ігор Сікорський поруч з аеросанами, сконструйованими у дворі батьківського будинку в Києві. 1910 рік. Фото: Igor I. Sikorsky Historical Archives.
Музей української діаспори показав раритетне фото Ігоря Сікорського, зроблене у дворі будинку, де мешкав винахідник.
Незвичний агрегат — санки із кермом та гвинтом створили два студенти Київського політехнічного інституту — Ігор Сікорський та Федір Билінкін.
«Взимку 1909-1910 років Ігор Сікорський створив свої перші аеросани з двигуном „Анзані“ потужністю 15 кінських сил, які були розраховані на двох пасажирів. Їх випробували в лютому 1910 року на київському іподромі. Однак це вже була модифікована версія з двигуном потужністю 25 кінських сил, яка могла перевозити 4 людей зі швидкістю 35 миль/год», — зазначають у Музеї.
Ілюстрації з добірки «Історія вітчизняної авіації» Валерія Лисенка
Успіхи Сікорського в розробці аеросаней помітили у Франції. Йому запропонували продовжити працювати в цьому напрямку, однак конструктор відмовився, адже для нього пріоритетом залишався гелікоптер.
Дізнатися більше про цей та інші винаходи Ігоря Івановича киян запрошують на виставку «Наш Сікорський», яка діє в музеї на постійній основі.
Також можна відвідати Museum Sikor Sky: віртуальний музей-хаб. Платформа презентує Україну та Київ через віртуальний візит до колиски гелікоптеру Sikorsky на вулиці Ярославів Вал, 15-б. А в середині Museum Sikor Sky можна побачити піонерів авіації та їх винаходи, відкрити за дверима цифрового світу інші музейні простори, що приєдналися до проєкту, зокрема і Музей української діаспори.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua