Марічка ШАМОТА
В умовах жорсткого карантину, погуляти із собакою – одна із небагатьох можливостей законно погуляти надворі. У багатьох країнах через це у притулках розібрали чотирилапих. «Вечірній Київ» дізнався, як йдуть справи у притулках та благодійних організаціях для тварин у Києві та області.
Благодійний Фонд допомоги безпритульним тваринкам «Happy Paw»
Фонд допомагає різним притулкам для котів та собак по всій Україні з 2012 року. У 2016-му фонд побудував притулок, також проводить багато соціальних ініціатив для допомоги безпритульним тваринам. Як повідомили «Вечірньому Києву» у фонді, усі працівники виконують роботу віддалено, але у звичайному режимі – налагоджують логістику.
– Наразі найбільше уваги приділяємо проєкту «Один вдома», у рамках якого плануємо забезпечити максимальну кількість самотніх пенсіонерів м. Києва кормом для їхніх домашніх тварин, – говорять представники фонду.
На сайті також є можливість онлайн-пошуку улюбленця за різними критеріями – від регіону до віку та статі тварини.
– Кількість запитів напряму до фонду з початку карантину лише трохи збільшилась. Найбільше звернень про можливість взяти котика із притулку, – зазначають у фонді.
Також на сайті можна розмістити оголошення про зниклу чи знайдену тварину або стати «другом на відстані». Тобто допомагати з утриманням тварини й у вільний час приїжджати з нею погратися.
Контакти: 044 290-03-29, [email protected].
Адреса головного офісу: вул. Шота Руставелі, 44.
Сайт «Happy Paw»
Facebook «Happy Paw»
Години роботи: ПН-ЧТ: з 09:00 до 18:00, ПТ: з 09:00 до 17:00, вихідні – зачинено.
Гостомельський притулок для тварин
Притулок є частиною Київського товариства захисту тварин, яке заснували у 1960 році, одним з засновників став видатний поет Максим Рильський. Притулок обладнано на базі покинутого корівника. На сьогодні там утримують близько 700 собак та котів, які попередньо проходять стерилізацію та щеплення.
– Графік роботи притулку не може змінитися – тут триває життя в будь-якому випадку. Всі відвідувачі в масках і рукавичках, бо розуміють важливість того, що відбувається. Підлоги протирають з хлором навіть коли немає карантину. Кількість людей, що хочуть взяти тваринку не збільшилась в умовах карантину. Проте загалом все більше й більше тваринок знаходять свій дім, люди вже не так сильно бояться відповідальності, – розповіли працівники.
На базі притулку розміщується ветеринарний стаціонар і госпіталь для тварин (одні із найбільших в Україні). Є зимові та літні вольєри для собак. Щоб вибрати чотирилапого друга найкраще приїжджати до особисто притулку, бо на сайті немає бази підопічних.
Контакти: 066 338-07-74, [email protected].
Адреса: смт Гостомель, вулиця Свято-Покровська, 213.
Сайт Київське товариство захисту тварин (Гостомельський притулок для тварин)
Facebook Гостомельський притулок для тварин
Години роботи: ПН- НД: з 08:00 до 18:00.
Центр допомоги бездомним тваринам «У добрі руки»
Центром опікується однойменна міська неприбуткова громадська організація «У добрі руки». Основний напрямок їхньої роботи – захист бездомних тварин.
– Так як у нас мінімум людей, які годують і лікують тварин, графік роботи не змінився. Проте, на жаль, дуже багато бажаючих здати своїх тварин до притулку. Це сталося через скандальну заяву одного бізнесмена-політика, який заявив, нібито коти й собаки можуть заразити людину коронавірусом, що, звісно, не є правдою. Проте переконати людей не вдається, – розповіли працівники Центру.
Увага! Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу.
Напрямки діяльності Центру: регуляція кількості бездомних тварин (вилов, стерилізація, випуск); тимчасове утримання цуценят, кошенят, післяопераційних і тяжкохворих тварин; утримання в притулку бездомних тварин-інвалідів, потребують постійного догляду; пошук нових власників для вихованців центру, інформаційна робота з питань виховання гуманності в людях; консультації з питань вибору, плекання і виховання цуценят.
Контакти: 098 177-84-34, [email protected].
Сайт «У добрі руки»
Facebook «У добрі руки»
Центр захисту тварин
КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» з 17 березня приймає пацієнтів лише за попереднім записом, окрім термінових випадків.
– Графік роботи не змінився. Але бажаючих взяти тваринку з притулку стало більше, – зазначили у Центрі. – Ми впевнені, що чотирилапий друг необхідний навіть на карантині, адже справжня дружба і відданість, на яку здатні собаки, полегшить будь-які обмеження. Разом, як то кажуть, веселіше. То ж використайте час вимушеного перебування вдома з користю, розпочніть справжню дружбу!
Правила відвідування клініки діють і для опікунів тварин: на час дії карантину приймають не більше одного опікуна одночасно, тому просять звертатися в час, вказаний в онлайн – бронюванні (окрім випадків, коли йдеться про загрозу життю тварини).
Також на час карантину притулок також зачинено для відвідування волонтерів, однак привезти тварину, що потрапила в біду, або взяти хвостика в родину – можна, щоправда, виконавши кілька умов:
Контакти: +38 (044) 366-69-99, [email protected].
Адреса: Електротехнічна 5-а.
Сайт «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»
Ми є в Telegram (стеж за збоями в міському транспорті з нами).
Sourse: vechirniy.kyiv.ua