Нещодавно зруйнували будівлю «Квіти України». Фото: Вікторія Гребінь
Проте такі санкції не зупиняють правопорушників. У мерії та Київраді вважають, що суми штрафів потрібно збільшити у десятки разів.
Департамент охорони культурної спадщини КМДА протягом 2020-2021 років за руйнування чи нищення історичних об`єктів виписав штрафів на загальну суму 6 мільйонів 693 тисячі гривень.
За цей період працівники згаданого департаменту оформили 72 акти про вчинення правопорушення, прийняли 69 постанов про накладення штрафів на недобросовісних власників та склали 6 протоколів про адміністративне правопорушення.
«На мою думку, такі суми — це мізер, у порівнянні з тими збитками, які завдають місту недобросовісні власники історичних будівель. Місцевій владі конче необхідно більше повноважень для контролю за збереженням культурної спадщини», — переконаний заступник голови КМДА Володимир Прокопів.
Володимир Прокопів вважає, що за подібні правопорушення розмір штрафів потрібно збільшити у десятки разів. Але для цього необхідно змінити чинне законодавство.
Про необхідність підвищення штрафів за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини розповіла в інтерв`ю «Вечірньому Києву» і депутатка Київради, членкиня постійної комісії Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Зоя Ярош.
Також Київська міська рада звернулася до Кабінету Міністрів України з вимогою вжити заходів щодо розв’язання питання занесення об’єктів культурної спадщини міста Києва до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua