Ярослава ЗОЛОТЬКО
Мандрівники Ольга і Олександр Солярчук відвідали Антарктиду та розповіли про побачене на прес-конференції в Інтерфакс-Україна.
Дорога
Наприкінці 2019 року Ольга та Олександр вирішили відвідати континент, який відкрили 200 років тому, але за цей час на ньому побували одиниці. Літаком вони дісталися до Буенос-Айреса, звідти до Ушуайя. Далі шлях проходив по океану на 20-метровій парусній експедиційній яхті. Чотири доби туристи мандрували до найхолоднішого континенту. Новий рік подружжя зустрічало разом з українськими полярниками на станції «Академік Вернадський».
Висадка на полярну станцію
На станції «Академік Вернадський» працює 12 чоловіків та 2 жінок. Крім української полярної станції, мандрівники побували на станціях Чилі, Аргентини та Великої Британії.
— Українська станція розміщена в найкрасивішому місці Антарктиди. Наші полярники мешкають у двоповерховій будівлі. Хочеться відмітити порядок та дисципліну на станції «Академік Вернадський», – розповідає Олександр Солярчук.
Також мандрівники зазначають, що українським полярникам дуже не вистачає науково-дослідного корабля.
Про тваринний світ
В Антарктиді мешкає найбільша кількість видів пінгвінів. Також мандрівники бачили китів, морських леопардів, морських слонів та тюленів.
— Тварини не бояться людей. Деякі навіть цікавляться та самі підходять. Ми бачили, як з яєць вилупляються маленькі пінгвінята. Там можна побачити первозданну природу, єднання людей та тварин, – розповідає Ольга Солярчук.
Мобільного зв’язку в Антарктиді немає, тому наші полярники користуються супутниковим.
Також Ольга розповідає, як побачили пінгвіна, що стояв протягом тривалого часу на одній величезній крижині (площею 1 км на 1 км). А полярники пояснили, що стоїть він там уже місяць, адже через зміну оперення не має можливості пірнати та полювати.
Глобальне потепління дійшло й до Антарктиди
Мандрівники відвідали найхолодніший континент, коли в нас зима, а там – антарктичне літо. Якщо раніше в Антарктиді ріс лише мох, то зараз пробивається зелена трава, розповідає Олександр. Науковці зазначають, що клімат дуже змінюється, і прогнозують, що через 5–10 років на материку можуть уже з’явитись низькорослі рослини.
Міфи про Антарктиду
1. В Антарктиді завжди холодно
Взимку температура в Антарктиді в середньому -20 °C (найнижча зафіксована -90 °C) а влітку близько 0 °C.
2. Айсберги – білі
За словами мандрівників, айсберги, як правило, яскраво-блакитні або кобальтові.
3. Полярники часто хворіють через холод
Цікаво, що на найхолоднішому континенті немає бактерій. Тому полярники хворіють рідко. Лише якщо хтось з мандрівників завезе інфекцію.
Загалом подружжя об’їздило 56 країн та пройшло понад 26 тис. морських міль, побувавши в усіх океанах світу та здійснивши чотири трансатлантичні переходи.
Фотографії надало подружжя Солярчуків
Ми є в Telegram (стеж за збоями в міському транспорті з нами).
Sourse: vechirniy.kyiv.ua