У столиці зменшать промислові зони

У столиці взяли курс на винесення підприємств з промзон, нову стратегію розміщення громадських центрів та збільшення кількості робочих місць. Всі варіанти обговорили на міжнародній конференції присвяченій проекту Генерального плану. Який мають ще обговорити протягом року з киянами та винести на розгляд сесії Київради.

Розробники проекту нового Генерального плану пропонують формувати Громадські центри з тисячами нових робочих місць біля основних магістралей, станцій швидкісного транспорту, пере садкових транспортних вузлів. Формування таких центрів поділять на декілька категорій.

Схема розміщення центрів активності у столиці 

По-перше, це ті, що розташовані й можуть ще з’явитися у центрі міста. По-друге – будуть нові центри культурної та ділової активності в інших планувальних зонах. Будуть ще категорії багатофункціональних громадсько-ділових центрів та центрів місцевого значення в житлових районах міста. Окрема тема – спеціалізовані центри. Це медичні, наукові, освітні, які вже в основному сформовані й відомі містянам, але з розвитком столиці можуть з’явитися в нових місцях. Зокрема на лівому березі. Біля кожного центру киянам обіцяють організувати сучасні публічні простори та зелені зони.

Київ продовжить розвиватися як промислове місто, але із сучасними корективами, зазначають розробники проекту Генплану. Якщо дотримуватися Генерального плану міста, то спрогнозоване збільшення робочих до 2,5 мільйонів при зменшенні площ промислових, комунально – складських територій, буде досягнуто. У пріоритеті міста – збільшити кількість робочих місць у віддалених від центру районах і. особливо, на лівобережжі, аби не доводилося щоденно переправлятися через річку до місць праці.

Схема концентрації виробництв і скорочення промзон у проекті Генплану

Столичні екологічно-шкідливі підприємства першого – третього класу небезпеки мають бути технологічно переоснащені. Пріоритетом стане створення в межах міських промислових зон нових виробництв третього – п’ятого класу небезпеки. Крім того, всі покинуті і занедбані промзони будуть реорганізовані тільки під підприємства з новітніми технологіями. У столиці продовжиться створення інноваційних індустріальних та технологічних парків, науково-виробничих та інноваційних економічних кластерів.

-Проект нового Генерального плану столиці мене задовольнив. Викликають повагу наміри влади втілити його в життя. Але, на мою думку, не враховані деякі фактори, на які треба звернути увагу, — говорить депутат Київради Володимир Яловий. – Думаю, доведеться вносити деякі корективи у проект у зв’язку з стартом процесу із створення Київської агломерації. Генплан столиці, на мою думку, має бути частиною Генплану агломерації. Треба врахувати перенесення продуктивних сил, й старих заводів, з відповідним зацікавленням власників їх переоснащувати, за межі столиці. Давно на часі припинити практику будівництва житла й перевантаження територій міста висотними й місткими житловими комплексами. Депутатів Київради нинішнього скликання непокоїть забудова Харківського масиву, Виноградаря, промзони на Куренівці, Печерського, Голосіївського районів. Обов’язково треба брати паузу у розробці Детальних планів територій до прийняття нового Генплану. Адже їх «ліплять» у діючий Генеральний план, який давно застарів, і не дають змогу створити новий Генплан, адже фахівцям доводиться постійно вносити корективи у проект.

Володимир Яловий звернув увагу на те, що нині у центральної влади немає конструктивної уваги до проблем столиці, які є загальнонаціональними, а попередні уряди завжди допомагали столиці у вирішенні глобальних питань.   

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *