У столиці проаналізували вебсайти навчальних закладів

Більшість шкіл столиці оприлюднюють на власних вебсайтах усю інформацію, що передбачена законодавством. Зокрема, про педагогічний колектив, умови прийому до перших класів, використання бюджетних коштів та інше.

У цьому переконалися в Управлінні Державної служби якості освіти у м. Києві, проаналізувавши вебсайти закладів загальної середньої освіти. Нагадаємо, з 28 вересня 2017 року всі заклади освіти зобов’язані оприлюднювати всю зазначену у статті 30 Закону України «Про освіту» інформацію та документи.

Що змінилося з того часу, і як заклади освіти та їхні засновники виконують цю норму?

На першому етапі вивчення опрацьовано вебсайти 163 шкіл, у тому числі 39 приватних. Однак наявність вебсайту ще не є показником його якісного та змістовного наповнення. 

10 основних позицій інформаційного наповнення вебсайтів:

Статут закладу не оприлюднила кожна четверта школа комунальної форми власності та 28 приватних шкіл. Кожна друга школа комунальної та приватної форми власності не оприлюднили ліцензії на провадження освітньої діяльності. Заклад працює без ліцензії?

Інформацію про структуру та органи управління закладу освіти оприлюднили 30 % шкіл від вивчених, 13% – частково. Більша частина – взагалі не оприлюднили цю інформацію.

Освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів оприлюднив кожен третій заклад, 17 закладів оприлюднили частково. 11 закладів освіти не розмістили інформацію про територію обслуговування, закріплену за закладом освіти. Однак таку інформацію розміщено на сайті управлінь освіти РДА. Нами також враховано, що не всі заклади освіти мають територію обслуговування, оскільки це заклади ІІ-ІІІ ступеня та спеціальні школи.

14 комунальних та 19 приватних шкіл не оприлюднили інформацію про матеріально-технічне забезпечення закладу. Однак ця інформація комунальних закладів розміщена на сайті засновника.

52 школи (32 % від вивчених), із них 23 приватні школи – не розмістили правила прийому до закладу освіти.

138 закладів освіти не розмістили інформацію про умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Кожен другий приватний заклад не розмістив розмір плати за навчання. Тільки 11 закладів освіти всіх форм власності оприлюднили перелік додаткових освітніх та інших послуг. Це може свідчити і про те, що школи не надають такі послуги, а тому і не розміщують зазначену інформацію.

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу є тільки у 31 закладі (кожна п’ята школа). 110 закладів, із них 32 приватних, не розмістили таку інформацію. Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу та Порядок реагування на доведені випадки розмістила кожна друга школа. Однак заходи щодо запобіганню булінгу проводять більшість закладів освіти, що відображено у їхніх новинних стрічках.

Кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання публічних коштів оприлюднили 67% закладів від загальної кількості вивчених. 51 заклад освіти не оприлюднив зазначену інформацію, із них 32 приватні. Кожен другий заклад освіти оприлюднив інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством. Необхідно зазначити, що не всі заклади отримують благодійну допомогу.

Вивчення показало, що:

  • більшість шкіл виконують статтю 30 Закону України «Про освіту»;
  • із 39 закладів освіти приватної форми власності 7 закладів взагалі не мають своїх вебсайтів, а близько 30 закладів системно оприлюднюють інформацію не в повному обсязі;
  • структура вебсайту не досконала. Установчі документи, на підставі яких працює заклад освіти, освітні програми, тощо розміщено у новинних стрічках, що унеможливлює їх пошук;
  • чимало шкіл вчасно не оновлюють сайти і розміщують застарілу або недостатньо важливу інформацію.

Світлана БАБІНЦЕЬ, начальник управління Державної служби якості освіти у м. Києві

Слідкуйте за актуальними новинами на наших каналах у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *