Таким зобразили князя Скульптори Олесь Сидорук та Борис Крилов. Фото: Пресслужба Київської Архиєпархії УГКЦ
Саркофаг та пам’ятник князю Аскольду встановлять у храмі Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій могилі.
У давнину визначних людей та великих князів було заведено хоронити на високій місцевості. Так було з князем Аскольдом, над могилою якого за переказами побудовано храм Святого Миколая Чудотворця. Саме це ім’я у хрещенні отримав князь Аскольд. Про це повідомляє пресслужба Київської Архиєпархії УГКЦ.
Настоятель місцевої парафії Ігор Онишкевич, розповів, що люди часто запитують про місце поховання Аскольда та хочуть до нього доторкнутися.
«Саме громадою вірних, яка молиться в цій церкві було прийнято рішення створити цей саркофаг, як пам’ятний знак поховання князя Аскольда, — зазначив Ігор Онишкевич.
Символічний саркофаг для легендарного князя. Фото: Пресслужба Київської Архиєпархії УГКЦ
Скульптори Олесь Сидорук та Борис Крилов, які реалізовують цей задум, відомі не лише в Україні, але й поза її межами. Саме вони є авторами першого в Україні пам’ятника Блаженнішого Любомира Гузара, що встановили у Вінниці.
«Для мене і Бориса головні теми для творчості, це духовність і наша історія. В постаті князя Аскольда ці дві теми поєднуватися. Ще зі студентських років була мрія створити пам’ятник Аскольду. Адже це унікальна постать в нашій історії», — розповів один зі скульпторів пам’ятника Олесь Сидорук.
Князя зобразили з хрестом, але і меч поруч. Фото: Пресслужба Київської Архиєпархії УГКЦ
Над відтворенням образу князя працювала творча група: історик Олександр Алфьоров, архітектор Руслан Кухаренко, а скульптори Олесь Сидорук та Борис Крилов. Олександр відшукав можливі зразки та описи князівської одежі, прикрас та орнаментів. Так засновника Київського князівства зображено у багатих шатах із хрестом у руках, проте поруч є меч, як у хороброго войовника. У літописах є згадка про його похід на Царгород у 860 році. За візантійськими джерелами Аскольд прийняв хрещення близько 876 року.
«Ми сьогодні досліджуємо постать Аскольда, який на наших землях був одним з перших християн. Цей пам’ятник є ще одним видимим акцентом підтвердження нашої славної історії», — наголосив Єпископ-помічник Київської Архиєпархії УГКЦ, владика Йосиф Мілян під час відвідин майстерні скульпторів.
Відкриття і освячення пам’ятника заплановане на 15 липня 2022 року, у день Положення чесної ризи Пресвятої Владичиці Богородиці у Влахерні.
Нагадаємо, у лютому 2021 рокуминуло 970 років із дня смерті великої княгині київської Інгігерди — Ірини й поховання у саркофазі собору Святої Софії Київської.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua