Департамент охорони культурної спадщини, за підтримки Департаменту суспільних комунікацій, запустив інформаційно-просвітницьку кампанію щодо збереження культурної спадщини.
У рамках кампанії випущено буклет «Будівлі Київо-Подолу». У ньому розміщено інформацію про архітектурні перлини Контрактової площі – однієї з найдавніших у місті, яка виникла ще у Х столітті. За багаторічну історію змінювалася її конфігурація, характер забудови. Одна з найцікавіших вулиць Подолу – вулиця Петра Сагайдачного, яка отримала свою назву у 1989 р. на честь гетьмана козацтва, який у 1620 р. вступив разом із усім Запорозьким кошем до Київського братства та був похований у Богоявленському соборі Києво-Братського монастиря. Вулиця є частиною великої київської магістралі, що з’єднує Печерськ із Подолом.
Буклет розроблено за результатами науково-практичної конференції «Пам’яткознавчі студії: проблеми, практики, перспективи розвитку», проведеної КНМЦ. Конференція відбулася наприкінці червня. Участь у ній взяли понад 30 науковців, із них – 5 доктори наук та 12 кандидатів наук з історичного та пам’яткоохоронного напряму.
Окрім того, випущено відео про відреставровані пам’ятки Києво-Подолу.
Заплановано також заходи щодо розміщення соціальної реклами, спрямованої на привертання уваги до проблематики збереження історичних будинків.
Нагадаємо, що розроблений Департаментом законопроєкт № 0895 (у першому читанні влітку 2018 року прийнято під номером 8202), який дозволив би всім місцевим органам охорони в Україні ефективно здійснювати свої повноваження, й досі не прийнято у другому читанні. Документ передбачає збільшення штрафів за порушення пам’яткоохоронного законодавства. Якщо на сьогодні це від 1 700 до 170 000 грн (залежно від того, фізична чи юридична особа є власником), то в документі передбачені штрафи від 170 000 до 500 000 грн та прирівняння порушників. Окрім того, передбачено можливість примусового викупу пам’яток до комунальної власності у власників, які доводять історичні будинки до руйнації.
Марія Катаєва
Слідкуйте за актуальними новинами на наших каналах у Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua