Дрібний щебінь замість технічної солі в ожеледицю. Фото: Facebook/Олександр Возний
Цієї зими боротися з ожеледицею на доріжках і сходинках збираються за допомогою гранітної крихти, але тільки у столичних парках і скверах.
Дрібний щебінь замість технічної солі, ціни на яку зросли у кілька разів, використовуватимуть в рамках експерименту. Про це розповів начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний на своїй сторінці у Facebook, запропонувавши киянам висловити свою думку з цього приводу.
Він зазначив, що ціни на деякі категорії товарів, необхідних для забезпечення господарських потреб міста, неймовірно виросли та продовжують зростати. За його словами, технічна сіль, яку традиційно використовують для боротьби з ожеледицею подорожчала у сім разів.
«Звісно, це не причина нехтувати безпекою киян взимку. Ретельно дослідивши питання, як екологічно та недорого забезпечити безпеку в ожеледицю у наших парках та скверах, ми вирішили провести експеримент з використанням гранітної крихти», — написав Олександр Возний.
Він наголосив, що мова йде про територію зелених зон, а не трас чи тротуарів вулиць.
«На відміну від солі та інших хімічних реагентів, крихта не призводить до танення криги та снігу. Водночас сприяє гарному зчепленню та має багато переваг, за що заслужено користується популярністю як допоміжний протиожеледний засіб в багатьох країнах світу, зокрема Німеччині, Австрії та Японії», — зазначив Олександр Возний.
Він також нагадав, що сіль та інші реагенти негативно впливають на рослини та є шкідливими для тварин. Тоді як крихта є абсолютно безпечною. Крім того, очевидна й економія бюджетних коштів.
«Ціна за тонну технічної солі зараз сягає 13-14 тисяч гривень, натомість тонна крихти коштує усього 850 гривень», — зазначив Олександр Возний.
Правда, за його словами, навесні потрібно буде докласти зусиль, щоб зібрати крихту. Зате її можна знову використовувати наступної зими дещо поповнивши запаси.
Раніше Олександр Возний розповів про нову функцію у застосунку «Київ Цифровий», яка дозволяє отримувати сповіщення у разі погіршення якості повітря в місті.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua