У Києві розглядають можливість створити модні «мавританські газони» з квітів та трав, які викошуватимуть не дуже часто. До того ж у столиці існують лугові газони, які зовсім не викошують.
– Нині КО «Київзеленбуд» розглядає можливість влаштування мавританських газонів на територіях, де розміщуються зелені насадження спеціального призначення, – пояснив «Вечірньому Києву» керівник КО «Київзеленбуд» Олексій Король. (Повне інтерв’ю про долю трави та газонів у Києві, їхній вплив на присутність кисню та вологи у міському середовищі, читайте тут). – У концепції реконструкції, будівництва та створення нових парків, площа яких дозволяє, ми передбачаємо висаджування таких зон та клумб з багаторічниками та злаковими.
Також Олексій Король пояснив, де у Києві існують лугові газони.
– В Європі і Україні теж, існують лугові газони вздовж доріг. Їх не викошують. Чимало таких газонів існує у Києві на Трухановому острові, Гідропарку, Деснянському лугопарку, Жуковому острові, парку Муромець, Корчуватому, прибережних територіях та інших місцях. Проте, косити траву потрібно: у садах, парках, на бульварах, прибудинкових територіях та в інших місцях відпочинку людей треба не лише задля естетично-декоративного вигляду території і захисту газонного покриття від бур`янів. Але й щоб не поширювалися шкідники, зокрема й кліщі, які «сидять» саме у високій траві.
У «Київзеленбуді» пояснили, для чого проводять скошування трави. Адже це основний прийом догляду за газонами, який повинен відповідати типу, призначенню газонів і складу травосуміші.
Відповідно до «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», розроблені технології догляду, за якими максимальна висота травостою на партерних газонах має бути – 5 см, висота скошування – 2-4 см; на звичайних газонах – 10 см, скошування – 3-5 см; на лучних –15-20 см, скошування – 3-5 см.
На схилах дорожніх розв`язок скошування у літній період (період спеки) варто проводити значно рідше та на висоту не нижче 6-8 см.
На частоту косіння звичайного газону впливають кліматичні умови та сезонність. А от переростання трави допускати не варто, адже це негативно впливає на розвиток трав: витягування стебел, зниження їхньої пружності, що в свою чергу призводить до вилягання пагонів, випадання тонкостеблових злаків із флористичного складу, зниження декоративності газону та його стійкості до витоптування.
Здоровий та доглянутий газон має добре розвинений та щільний покрив, що запобігає вимиванню ґрунту під час дощу та утворенню ґрунтових ерозій, швидкому випаровуванню вологи.
Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua
Sourse: vechirniy.kyiv.ua