У Києві через фейєрверки й петарди стає більше отрути у повітрі

У новорічні свята в рятувальників збільшується обсяг роботи і вони перейдуть на особливий режим чергування, будуть забезпечувати безпеку у місцях масового скупчення людей.

Про це під час прес-брифінгу сказав начальник Управління з питань цивільного захисту КМДА Роман Ткачук.

-Ми бачимо з року в рік, що піротехніку купують, петардами продовжують бавитися, а також продавати дітям попри заборону її використовувати на території Києва. Необережне застосування піротехніки стає причиною травм для людей та тварин, каліцтв, — заявив Роман Ткачук.

Роман Ткачук закликав киян та гостей столиці безпечно проводити свята, не наражати на небезпеку себе та близьких, і з повагою ставитись до людей навколо. Днями Київрада ще раз підтвердила, поміж іншого, що у столиці абороняються феєрверки, салюти та інші розважальні заходи і видовища з використанням піротехнічних виробів на період стримування збройної агресії Росії на сході України.

Про різке збільшення забрудненості повітря під час масового «новорічного» використання піротехніки розповів заступник начальника управління екології та природних ресурсів столичної мерії Олександр Савченко.

-В атмосферу додатково потрапить стільки шкідливих речовин, скільки за добу викидають близько 15-20 відсотків автомобілів Києва, — сказав Савченко. – Адже під час вибуху піротехнічних снарядів у атмосферу потрапляє вся та величезна кількість вкрай шкідливих для здоров'я сполук важких металів, канцерогенних речовин, що містяться у патронах. Тому не треба вдома користуватись навіть бенгальськими вогнями. До того ж, вони пожежонебезпечні. Шкідливі речовини від феєрверків на кілька днів зависають в повітрі. Потім вони осідають на ґрунт і з пилом потім попадають у дихальні шляхи.

В. о. директора комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Наталя Мазур зауважила, що вибухи салютів та петард дуже погано впливають на тварин та птахів. Адже вони мають набагато гостріший слух та нюх, і для їх здоров’я такі вибухи катастрофічні.

-Господарі домашніх тварин знають, яка паніка виникає у собак і котів коли лунають вибухи. Але про те, що тваринам може бути і дуже боляче, не знають любителі феєрверків, — сказала Мазур. — — Не рідко собак нам привозять в такому стресовому стані, що врятувати їх ветеринарам не вдається.

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *